Bu gurur hepimizin…  

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Türk boks tarihinde uluslararası alanda büyük organizasyonlarda alınan 555 madalyanın 267’sinin son 11 yılda elde edildiğini belirtti.

 Türk Boksörlerimiz, Boks tarihi boyunca Dünya şampiyonalarında 19 Altın, 35 gümüş ve 69 bronz madalya ile Toplamda Dünya şampiyonalarında 123 Madalya kazandı.

Avrupa şampiyonalarında 68 Altın, 108 Gümüş ve 251 Bronz Madalya  ile Toplamda Avrupa Şampiyonalarında 427 madalya kazandı.

Olimpiyat Oyunlarında  2 Gümüş ve 3 Bronz Madalya  kazanan Türk Boksörlerimiz Genel Toplamda  87 Altın, 145 Gümüş ve 323 Bronz olmak üzere Genel Toplamda 555 Madalya kazanarak Türk Sporunun Gururu oldular.

Genel Toplamda alınan 555 Madalyanın 267 tanesi son 11 yılda alınmıştır.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, amacımız  Türk Boksunu hak ettiği yere taşımak ve ülkemizi uluslararası alanda madalyalar kazanarak en iyi şekilde temsil etmektir.

Türkiye’nin Sporda en genç  olimpik kadrosuyla inşallah Olimpiyat oyunlarında da madalyalarla bu gurur tablosuna yenilerini ekleyeceğiz.

Ülkemizi en iyi şekilde temsil eden ve madalya kazanan tüm sporcularımıza şükranlarımı sunuyorum. Birlikte nice başarılara.” ifadelerini kullandı.