Bir Gelecek Projesi Batman´da

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu, Birevim ve kısa adı BEKA olan Beşerî ve İktisadi Kalkınma Derneği arasında imzalanan protokol ile Bir Gelecek sosyal sorumluluk projesi kapsamında Batman’da Masa Tenisi ekipmanı dağıtımı yapıldı. 

Haber: Murat İlter

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu, Birevim ve kısa adı BEKA olan Beşerî ve İktisadi Kalkınma Derneği arasında imzalanan protokol ile Bir Gelecek sosyal sorumluluk projesi kapsamında Batman’da Masa Tenisi ekipmanı dağıtımı yapıldı. Programa Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Akgün, Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, BEKA Derneği Genel Başkanı ve Bir Gelecek Genel Koordinatörü Mustafa Alpay, TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir, masa tenisi il temsilcisi Hivzullah Ekmen, BEKA Derneği Başkan Yardımcısı Emrah Çiftçi ile davetliler katıldı.
BEKA Derneği Genel Başkanı ve Bir Gelecek Genel Koordinatörü Mustafa Alpay “Türkiye’nin birçok ilinde eğitime ve spora destek vermeyi sürdürüyoruz. Özellikle dezavantajlı çocuklarımıza destek oluyoruz. Bu amaç doğrultusunda amatör spor kulüplerine ve sporculara malzeme desteğinde bulunduk. Birevim olarak sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz. Gençlerimiz, bugünümüzdür. Biz bugünden geleceğe yatırım yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
“ANADOLU’DAN ŞAMPİYONLAR ÇIKARMAK İSTİYORUZ”

Birevim olarak spora verdikleri desteğin altını çizerken etkinlik hakkında da bilgi veren Alpay: “Spora verdiğimiz destekle başta amatör branşlar olmak üzere tüm bireysel sporlarda Anadolu’dan şampiyonlar çıkarmak en büyük arzumuzdur. Gençlerimizin spor yapmasını ve olabildiğince sanal alemden uzaklaşmasını istiyoruz. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığı bir protokol imzaladık. Bugün de Batman ilimizde masa tenisi ekipmanı dağıtımını gerçekleştirdik. Sporcularımıza hayırlı olmasını temenni ederim. Gençlerimize ve ülkemize hizmet etmekten son derece mutluyuz” diye konuştu.