Bayrampaşa derbisi İstanbul Bafraspor’un
![Bayrampaşa derbisi İstanbul Bafraspor’un](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2018/02/b2...................-700x420.jpg)
İstanbul Klasman B grubu 2. hafta müsabakaları bugün oynanan maçlar ile devam etti. İlk haftayı bay geçen Sekbanlarspor, geçtiğimiz hafta Vefaspor karşısında beklemediği şekilde farklı bir mağlubiyet alan İstanbul Bafraspor ile Beyoğlu Stadı’nda karşı karşıya geldi.
Haber: Hakan Ertürk
Bayrampaşa ilçesinin Klasman grubunda yer alan iki temsilcisi İstanbul Bafra ve Sekbanlar klasman grubu 2. hafta müsabakaları çerçevesinde Beyoğlu Stadı’nda karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı Cihan Ataş, Samet Özkul, Erkan Kılıç hakem üçlüsü yönetti. 4. hakem olarak Fatih Okhan görev aldı.
Müsabakaya İstanbul Bafraspor etkili başladı. Rakip kalede pozisyonlar üretmeye çalışan İstanbul Bafra karşısında Sekbanlar defansı yerinde müdahalelerle İStanbul Bafrasporlu futbolcuların uzun süre gol pozisyonu üretmesine engel oldular.
İlk gol duran toptan geldi.
30. dakikada hızlı atağa çıkan İstanbul Bafraspor’da kaptan Erkan sol tarafta boş durumda bulunan Cüneyt’in önüne topu bıraktı. Topu kontrol eden Cüneyt topla birlikte defasın arkasına sarkmaya çalışırken ona yapılan harekette hakem Cihan Ataş faul kararı verdi. Ceza alanı ön çizgisi üzerinde topun başına geçen Semih Erdem’in vuruşunda baraja çarpan top Kaleci Özkan Ferhatoğlu’nu kontrpiyede bıraktı ve ağlarla buluştu. 1-0
Gol sonrasında fakı açmak için yüklenen İstanbul Bafra kendi kalesinde de pozisyonlar vermeye başladı. Ancak her iki takımda ilk 45 dakikanın geri kalan bölümünde gol bulmakta muvaffak olamadı ve İstanbul Bafra devreye 1-0 önde girdi.
İkinci Yarıda Karşılıklı Goller Vardı.
İkinci yarı başlama vuruşu ile birlikte Sekbanlar beraberlik golü için yüklenmeye başladı. 54. dakika da sağ taraftan hızlı çıkan Sekbanlarda ceza alanı içine gönderilen topta hakem topun İstanbul Bafraspor’lu oyuncunun eline çarptığı görüşü ie penaltı noktasını gösterdi. Penaltı atışı için topun başına Vahap Deniz geçti. Vahap’ın vuruşunda Kaleci Cemil doğru köşeyi tespit etsede parmaklarının ucuna çarpan top ağlarla buluştu. 1-1
İstanbul Bafra eşitlik golünden sonra baskısını iyice arttırdı. Üst üste rakip kalede pozisyonlar üreten İstanbul Bafralı futbolcular eşitliği 62. dakika da Ali Yaşar Eskioğlu’nun golü ile bozdu. 2-1
Karşılaşma boyunca zaman zaman oyun içinde gerginlikler de yaşansa tansiyonun çok yükselmediği ve her iki takım oyuncularının da iyi niyetli bir oyun sergilediği maç sonunda İstanbul Bafraspor sahadan 2-1 galibiyetle ayrılarak hanesine 3 puanı yazdırdı.
STAD : Beyoğlu
HAKEMLER : Cihan Ataş, Samet Özkul, Erkan Kılıç
İSTANBUL BAFRA : Cemil Yücedağ, Ali Yaşar Eskioğlu, Orhun Saral, Yaşar Nigerze, İsmail Erdem, Mahmut Özkan, Tacettin Tapar, Sinan Sebahattin Küçükali, Semih Erdem, Erkan Kablan, Cüneyt şahin
YEDEKLER : Muhammed Ozan Sadi, Hasan Türkyılmaz, Fırat Solmaz, Talh Can Vardar, Uğur Nalbantoğlu, Göksel Demir, Akın Ergün
TEKNİK DİREKTÖR : Gökhan Demir
SEKBANLAR : Özkan Ferhatoğlu, Erkan Sağlam, Cihan Tok, Emirhan Kaya, Eyüp Erim, Sinan İnci, Eren Yıldırım, Fatih Eren Kurtuluş, Vahap Deniz, Orçun Güzeldereli, Mehmet Ozan Arslanağız
YEDEKLER : Kaan Öztürk, Tolgacan Yılmaz, Sercan Varol, Fatih Karaca, Hamza Altınsoy, Fatih Kolsuz, Burak Çayır
TEKNİK DİREKTÖR : Hüsamettin Balcı