Bahçeşehir Koleji’nin EUROCUP Grubu Belli Oldu  

Yarıda kalan 2019 – 2020 sezonunda FIBA Europe Cup’ta yarı final oynama başarısı göstererek adını Avrupa’ya duyuran Bahçeşehir Koleji, önümüzdeki sezon kıtanın en prestijli ikinci şampiyonası olarak kabul edilen 7DAYS EuroCup’ta mücadele edecek.

Barcelona’daki EuroLeague merkezinde yapılan kura çekimi sonucunda kendisine A grubunda yer bulan lacivert – kırmızılı takım UNICS Kazan, JoventutBadalona, Partizan NIS Belgrad, Umana ReyerVenezia ve JL Bourg ile eşleşti.

İç saha – deplasman usulü oynanacak 10 müsabakadan oluşan ve 30 Eylül Çarşamba günü başlayacak olan grup aşamasında Bahçeşehir Koleji, ilk kez katılacağı şampiyonada zorlu rakiplerle karşılaşacak.

Birinci torbadan, bu kupayı daha önce 2010 – 2011 sezonunda kazanmış ve geçtiğimiz sezonlarda da birçok kez çeyrek ve yarı final oynama başarısı gösteren Rusya temsilcisi UNICS Kazan çekilirken; ikinci torbada ise tarihinde EuroLeague de dahil olmak üzere beş Avrupa kupası şampiyonluğu bulunan İspanyol temsilcisi JoventutBadalona geldi.

Birçok güçlü takımın bulunduğu üçüncü torbadan ise Sırbistan basketbolunun en önemli temsilcilerinden, 1 kez EuroLeague ve 3 kez de Koraç Kupası’nı müzesine götürmeyi başarmış Partizan NIS Belgrad’ı çeken Kırmızı Ejderhalar’ın dördüncü torbadan rakibi, İtalya basketbolunun son yıllarda yükselen takımı Umana ReyerVenezia oldu.

Son torbadan ise Fransa temsilcisi JL Bourg’u çeken Bahçeşehir Koleji; yeni ve genç kadrosuyla, grubunda ilk dört sırada yer alarak ismini son 16 turuna yazdırmayı hedefliyor. Kulübün Genel Menajeri Alpaslan Aydın’ın kura hakkındaki görüşleri şu şekilde:

‘’Bu harika organizasyonun bir parçası olduğumuz için oldukça heyecanlıyız. Altyapı takımlarımızdan A takımımıza mümkün olduğunca fazla oyuncu kazandırmak isteyen genç ve iddialı bir kulübüz. Son birkaç senede ING Basketbol Süper Ligi’nde çok değerli tecrübeler elde ettikten sonra, Avrupa’nın en önemli ikinci kupasında ülkemizi temsil edecek olmaktan dolayı mutluyuz. Grup aşamasında çok güçlü rakiplerle karşılaşacak ve bu maçlarda elimizden geleni yapacağız. Her maçın hem kulübümüz hem de 200.000’i aşkın öğrencimiz için önemi büyük. Oynadığımız basketbol ve aldığımız sonuçlarla onların göğsünü kabartmak en büyük hayalimiz.’’