Antrenör Ufukcan Aydın’ın Online Antremanı

Haber: Osman Duman

Pandemi sürecinde gerek profesyonel sporcular ve klüpler, gerekse spor okulu ve amatör klüplerin hemen hemen hepsi ilk şaşkınlığı atlattıktan sonra formlarını korumak ve antremanlarını aksatmamak için hocaları ve antrenörlerinin kontrollerinde video konferans yöntemiyle evlerinde online antreman yapmaya başladılar.

Her şarta ve zorluğa adaptasyon yeteneği ve enerjileri ile dayanmayı başaran sporcular bu süreci de başarı ile atlatacağa benziyor. Önümüzdeki yıllarda eğitimde yeni bakış açılarının gelişeceğinden hiç kuşkunuz olmasın: ”Online eğitimlere rağbet artabilir”

Örnek çalışmayı yürütenlerden birisi de Ufukcan Aydın.

GS Basketbol Okulu antrenörlerinden Ufukcan Aydın’ın video konferans yöntemi ile yaptırdığı antreman, salondaki antremanı aratmıyor.

Yapılan online antreman sayesinde, öğrenciler salonda attıkları teri, evlerinde atıyorlar. Salgın süresince öğrencilerinin, antreman eksiğinin olmaması için çabalayan Aydın, online olarak motivasyon çalışması da yapıyor. Yapılan çalışmalar hakkında veliler de bilgilendirilerek, onlarında desteği sağlanıyor.

Sporda bireysel çabanın yanı sıra, motivasyonun önemini bilen Aydın, salgın sürecini öğrencileri açısından başarı ile yönetiyor.