A Milli Erkek Basketbol Takımı sağlık kontrolünden geçti
A Milli Erkek Basketbol Takımı oyuncularından; Can Maxim Mutaf, Samet Geyik, Melih Mahmutoğlu, Kenan Sipahi; Fulya’da bulunan Acıbadem Sports’ta sağlık kontrolünden geçti.
Detaylı kan tetkikleri yapılan sporcular; ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayene edildi. Sağlık kontrolleri; akciğer, kardiyak testleri ve radyolojik kontrollerin yapılmasıyla tamamlandı.
Millilere; sağlık kontrolleri tamamlandıktan sonra Türkiye’de ilk defa uygulanan ve detaylı ölçümler sonrasında hem güncel fiziksel yeterliliklerini hem de tüm anatomik bölgeler için sakatlık risk yüzdelerini ve faktörlerini ortaya çıkaran testler yapıldı. Son dönemde birçok profesyonel takımın girdiği, alt yapısı Monilabb tarafından hazırlanan analizler sonucunda, A Milli Basketbol Takımı’nın teknik ekibine rapor sunuldu. Gerekli bilgilendirme doğrultusunda, şampiyona öncesi sporcuların hem yaralanma risklerini minimize etmek hem de istenilen fiziksel performanslarına en kısa zamanda ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla her oyuncu için bireysel egzersiz ve optimal yüklenme aralıkları belirlenecek.