İspanya’dan beş madalya ile döndük
İspanya’da gerçekleştirilen Grand Prix Güreş Turnuvası’nda ay yıldızlı mayo ile mindere çıkan Grekoromen Stil A Milli Güreşçilerimiz, 1 gümüş ve 4 bronz madalya kazanarak takım halinde ikinci oldu.
İspanya Güreş Federasyonu tarafından başkent Madrid’de düzenlenen güreş turnuvasında ülkemizi temsil eden sporcularımız, organizasyon sonunda kürsüde yer almayı başardı.
Turnuvanın ilk gününde ter döken güreşçilerimizden 59 kiloda Şerif Kılıç, gümüş madalyaya uzanırken 66 kiloda Abdulsamet Günal, 75 kiloda Şeref Tüfenk, 80 kiloda Şaban Karataş ve Doğan Göktaş, bronz madalya elde etti. 1 gümüş ve 4 bronz madalyayı ülkemize kazandıran sporcularımız, takım halinde kürsünün ikinci basamağına çıktı.
Eylül ayında Amerika’nın Las Vegas şehrinde yapılacak dünya şampiyonası öncesinde uluslararası özel turnuvalarda sık sık boy göstereceklerini hatırlatan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, bu süreçte milli güreşçilerin daha iyi bir hazırlık süreci geçireceğini dile getirdi.