Rüzgâr sörfünün en hızlı kadını Lena Aylin Erdil
Lena Aylin Erdil, Fransa’nın Gruissan kentinde yapılan Defi Wind uzun mesafe rüzgâr sörfü yarışında üçüncü olarak podyuma çıkan ilk Türk sporcu ve en genç sporcu oldu.
Dünyanın en uzun mesafe rüzgâr sörfü yarışı olan Defi Wind uzun mesafe, Fransa’nın Gruissan kentinde 14 – 17 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi. Birçok dünya şampiyonun katıldığı yarışta tüm sporcular aynı anda başladılar. 1200’den fazla sporcunun katıldığı yarışta, erkekler genel klasmanda Pierre Mortefon birinci olurken, genel kadınlarda Marion Mortefon en hızlı isim oldu. Dünyanın en zorlu yarışlarından biri olan Defi Wind uzun mesafe yarışında Erdil ayrıca, yine aynı etkinlik içinde gerçekleştirilen ‘Dunkerbeck Speed Challenge’i kazanarak rüzgâr sörfünde en hızlı kadın oldu.
Red Bull sporcusu Lena Aylin Erdil, turnuvanın ardından duygularını şöyle ifade etti:
“Bu zorlu yarışı üçüncülükle bitirdiğim için mutluyum. Üçüncü olarak podyuma çıkan ilk Türk olmak benim için gurur verici. Zorlu ve çekişmeli bir yarış yaşadık. Bundan sonraki yarışlarda hedefim şampiyonluk olacak.”