Golfçülerimiz birinci günü lider tamamladı
![Golfçülerimiz birinci günü lider tamamladı](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/09/BRK4366-700x420.jpg)
MVK Uluslararası Türkiye Amatör Açık Şampiyonası, Antalya Belek’te bulunan National Golf Kulübü’nde başladı. Şampiyonada hem erkekler hem de bayanlar kategorisinde Milli golfçülerimiz birinci günü lider tamamladı.
Türkiye Golf Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan ve 15.’si düzenlenen Uluslararası Türkiye Amatör Açık Şampiyonası başladı.
1 – 4 Eylül tarihleri arasında National Golf Kulübü’nün 18 çukurlu şampiyona sahasında yapılmakta olan organizasyona Türkiye ile beraber Almanya, Yunanistan, Lübnan, ABD, Litvanya, Rusya ve Malta’dan erkekler kategorisinde 35, kadınlar kategorisinde ise 17 golfçü katıldı.
Şampiyonanın ilk raundunda erkekler kategorisinde ilk üç sırayı Milli golfçülerimiz aldı. Ali Altuntaş 71 gross skorla günü lider tamamlayan isim olurken, Serkan Akarsu 72 gross skorla 2., Mutlu Güner ise 73 gross skorla 3. oldu.
Bayanlar kategorisinde günün lideri 78 gross skorla Milli sporcularımızdan Serra Evrengil olurken, Alman oyuncu Anastasia Mikan 79 gross skorla 2., Milli golfçülerimizden Gülten Gül Gözüyanık, Begüm Yılmaz ve Tuğçe Erden ise 80’er gross skorla 3.’lüğü paylaştı.