İlk gün 3 madalya
![İlk gün 3 madalya](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/04/Dilara_Final-700x420.jpg)
Samsun’da düzenlenen olimpiyat puan müsabakası Judo Grand Prix’nin ilk gününde Türkiye bir altın, iki gümüş madalya kazandı. 60 kiloda final iki milli sporcumuzu buluştururken, 48 kiloda Dilara Lokmanhekim gümüş madalya aldı.
67 ülkeden 397 sporcunun katılımı ile bugün Samsun Yaşar Doğu Spor Salonu’nda başlayan Judo Grand Prix’nin ilk gününde Türkiye’ye bir altın, iki gümüş madalya geldi.
Rio 2016 Yaz Olimpiyatı’na katılım yolunda son puan müsabakalarından olan Samsun Grand Prix’de 60 kiloda final iki milli sporcumuzu; Bekir Özlü ile Ahmet Şahin Kaba’yı buluşturdu. İppon ile kazanan Bekir Özlü, altın madalyanın yanı sıra olimpiyat puanlaması için 300 puan kazandı. İkinci olan Ahmet Kaba ise gümüş madalya ve 180 puanı hanesine yazdırdı. İki milli sporcumuz da kazandıkları puanlarla Mayıs ayı sonuna kadar devam eden olimpiyat puanlama süreci için iddiasını artırdı.
Dilara’dan İkinci Madalya
Samsun Grand Prix’nin açılış gününde 48 kiloda ise Dilara Lokmanhekim gümüş madalya kazandı. Geçen yıl Samsun Grand Prix’de bronz alan Dilara, bu kez finalde Kazak Otgontsetseg Munkhbat’a kaybetti ve ikinci sırayı aldı. Dilara, olimpiyata katılacak sporcuları belirleyen dünya sıralamasında hanesine 180 puan yazdırdı.
Samsun’da daha önceki üç Grand Prix’de en fazla üç madalya kazanan Türkiye, bu kez ilk günden üç madalya alıp, rekorunu egale etmiş oldu. Samsun Grand Prix’de müsabakalar Pazar günü sona erecek.