Judo Milli Takımı Olimpik yılı Küba’da açıyor
![Judo Milli Takımı Olimpik yılı Küba’da açıyor](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/01/Judo_Kafile-700x420.jpg)
Bu Yaz Rio de Janeiro’da yapılacak Olimpiyat Oyunları’nda mümkün olan en fazla sayıda sporcu ile yarışmayı ve madalya çıkarmayı hedefleyen Judo Milli Takımı, yeni yılın ilk puan müsabakası için dün gece Küba’ya gitti.
2016 Yaz Olimpiyat Oyunları’na vize almak için çalışmalarını sürdüren milli judocular, yeni yılın ilk müsabakası için dün gece İstanbul’dan ayrıldı ve Moskova üzerinden Küba’ya gitti. Judocularımız, Küba’nın başkenti Havana’da yapılacak olan olimpiyat puan müsabakasına katılacak. Bu hafta sonunda düzenlenecek olan Havana Grand Prix’de 69 ülkeden 425 sporcu mindere çıkacak. Milli Takımımız, Havana’da iki kadın, altı erkek sporcu ile madalya ve puan arayacak.
DİLARA CUMA GÜNÜ TATAMİDE
Havana’da Cuma günü kadınlarda 48, 52 ve 57, erkeklerde 60 ve 66 kiloda maçlar yapılacak. Açılış gününde Türkiye judosunun yıldız isimlerinden dünya on numarası Dilara Lokmanhekim 48 kiloda madalya arayacak. Olimpik sıralamada sekiz numarada bulunan, şimdilik olimpiyat vizesine sahip olan Dilara, 31 Mayıs’ta sona erecek puanlamayı yerini koruyarak bitirmeyi hedefliyor. Dilara’nın Küba’daki muhtemel rakipleri arasında olimpiyat sıralaması bir numarası Arjantinli Paula Pareto da bulunuyor.
Havana Grand Prix’nin ilk gününde erkekler 60 kiloda olimpiyat kotasını zorlayan iki sporcumuz; Ahmet Şahin Kaba ve Bekir Özlü de tatamiye çıkacak. Küba’da cumartesi günü kadınlar 63 kiloda Büşra Katipoğlu, erkeklerde 73 kiloda Hasan Vanlıoğlu ve 81 kiloda Emirhan Yücel yarışacak. Son müsabaka günü olan Pazar günü ise erkeklerde 90 kiloda Batuhan Efemgil ve +100 kiloda Feyyaz Yazıcı mücadele edecek. Judo Milli Takımı, Havana Grand Prix’nin hemen ardından Sofya ve Paris’teki puan müsabakalarına katılacak.