Pertevniyal Lisesi mezunları buluştular
![Pertevniyal Lisesi mezunları buluştular](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2015/10/DSC_5216-scaled-700x420.jpg)
Pertevniyal Lisesi Yetişenler Derneği tarafından düzenlenen “Geleneksel Pilav ve Aşure Günü” bu yıl 18 Ekim 2015 Pazar günü gerçekleştirildi.
1872 yılında kurulan Pertevniyal Lisesi 1911 yılındaki yangından sonra çeşitli binalarda eğitim vermeye devam etti. Şimdiki binasına 1930 yılında taşınan lise, kendisine bağlı dernek ve diğer kurumlarla birlikte 143. yılında birçok etkinliğe imza attı. 18 Ekim Pazar günü düzenlenen geleneksel pilav gününe lisenin ünlü mezunları katıldılar. Liseden mezun olanlar arasında Aydın Boysan, Halit Kıvanç, Zihni Göktay, Metin Akpınar, Yaşar Okuyan, Neco bir çok sanatçı, gazeteci, sporcu ve siyasetçi bulunmaktadır.
Türkiye’nin tarihi ve köklü okullarından Pertevniyal Lisesi pilav ve aşure gününü bu yıl daha görkemli kutlandı.18 Ekim Pazar günü mezunlar bir araya gelerek geçmiş günleri yad ettiler. Özellikle Halit Kıvanç’ın konuşması konferans salonundaki tüm mezunlarını duygulandırdı. Halit Kıvanç, ben her şeyimi Pertevniyal lisesine borçluyum. Benim dönemimden bir çok arkadaşlarım rahmetli oldular. Hepsini rahmetle anıyorum dedi. Eski mezunlara günün anısına plaketleri takdim edildi. Toplu fotoğraf çekiminden sonra herkes seneye görüşmek üzere ayrıldılar.