Milli güreşçiler, dünya şampiyonası provasında
A Milli güreşçilerimiz, Eylül ayında Amerika’da yapılacak dünya şampiyonası öncesinde prova niteliği taşıyan ve Polonya’da düzenlenecek Poland Open & Ziolkowski & Pytlasinski Güreş Turnuvası’nda mindere çıkacak.
24-26 Temmuz tarihleri arasında Polonya’nın başkenti Varşova’da organize edilecek turnuvada ülkemizi temsil edecek olan sporcular, altın madalya kazanarak ay yıldızlı mayonun değişmez sahibi olmayı ve dünya şampiyonasında milli mayo giymeyi hedefliyor.
Poland Open & Ziolkowski & Pytlasinski Güreş Turnuvası’nda mücadele edecek sporcular şöyle:
“A Milli Serbest Güreş Takımı: Sezer Akgül (57 kilo), Münir Recep Aktaş, Recep Topal, Mustafa Kartal (61 kilo), Mustafa Kaya (65 kilo), Yakup Gör (70 kilo), Soner Demirtaş (74 kilo), Selim Yaşar, Ahmet Bilici, Fatih Erdin (86 kilo), İbrahim Bölükbaşı, Yusuf Can Zeybek, Rıza Yıldırım (97 kilo)
A Milli Grekoromen Güreş Takımı: Fatih Üçüncü, Şerif Kılıç, Hammet Rüstem (59 kilo), Abdulsamet Uğurli, Abdulsamet Günal, Cengiz Arslan (66 kilo), Yunus Özel (71 kilo), Emrah Kuş (75 kilo), Selçuk Çebi (80 kilo), Metehan Başar (85 kilo), Cenk İldem (98 kilo)
A Milli Kadın Güreş Takımı: Evin Demirhan, Sümeyye Sezer (48 kilo), Fikriye Gök (53 kilo), Bediha Gün (55 kilo), Cemile Unudan (58 kilo), Hafize Şahin (60 kilo), Buse Tosun (63 kilo), Sinem Topçu (69 kilo), Yasemin Adar (75 kilo)”