25 bin Taraftar Şampiyonluk için Vadi İstanbul’da toplandı
![25 bin Taraftar Şampiyonluk için Vadi İstanbul’da toplandı](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2018/05/1526760146_HKT_1638_min-700x420.jpg)
Galatasaray’ın Göztepe ile 19 Mayıs Cumartesi akşamı deplasmanda oynadığı şampiyonluk maçı Vadi İstanbul festival alanına kurulan 144 metrekarelik dev led ekrandan canlı yayınlandı. Maçın bitiş düdüğüyle şampiyon olan Galatasaraylılar festival alanında kutlamalar ve tezahüratlarla coştu
Süper Lig’in son haftasında Galatasaray, Göztepe ile şampiyonluk için karşı karşıya geldi. İzmir Bornova Stadyumu’nda oynanan maç için Ayazağa’da bulunan Vadi İstanbul festival alanına 144 metrekarelik dev led ekran kuruldu ve Göztepe – Galatasaray maçı canlı olarak yayınlandı. Erken saatlerden itibaren Galatasaray taraftarı Vadi İstanbul festival alanına akın etti. 25 binden fazla taraftarın toplandığı alanda adeta bir stadyum havası yaşandı. Tepe kamerasından alana bakıldığında sarı kırmızı bir sel gibi görünen taraftarlar hep bir ağızdan İstanbul’dan İzmir’e “Şampiyon Galatasaray!” diye seslenerek takımlarına destek verdi. Gomis’in 66. dakikada penaltıdan attığı golle maçı 0-1 kazanan Galatasaray, 75 puanla Süper Lig’i lider tamamlayarak 2017-2018 Süper Lig sezonunun şampiyonu oldu. Maçın bitişiyle birlikte festival alanındaki taraftarların şampiyonluk kutlamalarıyla unutulmaz bir gece yaşandı.