14. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri Başlıyor

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından organize edilen Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nin 14’üncüsü, bu yıl 24-26 Temmuz tarihlerinde “TBF Akademi” platformu üzerinden online olarak, canlı düzenlenecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından organize edilen ve pandemi süreci nedeniyle online düzenlenen 14. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri, bugün (24 Temmuz 2020) saat 19.00’da, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun açılış konuşması ile başlayacak.

TBF önderliğinde, WABC (Dünya Basketbol Antrenörleri Birliği) ve TÜBAD mi (Türkiye Basketbol Antrenörler Derneği) iş birlikleriyle düzenlenen, FIBA onaylı seminerin ilk gününde Türkoğlu’nun ardından; TBF Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs, TÜBAD Başkanı Çetin Yılmaz ve TBF Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ufuk Nalbantoğlu açılış konuşmalarını yapacak.

19.30 – 20.30 arasında TBF Sağlık Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Kaya ve TBF Sağlık Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Kerem Ülkü, Covid-19 Spora Dönüş Planlaması başlıklı konuşmalarını gerçekleştirecek.

Bu konuşmaların ardından ara verilecek seminerin ikinci bölümü 20.45’te başlayacak.

İkinci bölümde A Erkek Milli Takım Oyuncusu Doğuş Balbay, Uzman Psikolog Simru Kavak ve TBF Eğitim Kurulu Üyesi Ekrem Memnun; “An”a Odaklanma, Stres ile Başa Çıkma ve Maça Mental Hazırlık başlıklarındaki konuşmalarını gerçekleştirecekler.

  1. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nin ikinci ve üçüncü gün programına ulaşmak için tıklayınız.