Judokalarımız Avrupa Karma Takımlar Üçüncüsü
![Judokalarımız Avrupa Karma Takımlar Üçüncüsü](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2022/11/karma-takim-kupa-medya-700x420.jpg)
Mulhouse kentinde düzenlenen müsabakalarda Macaristan karşısında bronz madalya mücadelesi yapan karma takımımız, maçtan 4-2 galip ayrılarak kürsüye çıktı.
Fransa’nın Mulhouse kentinde gerçekleşen Avrupa Karma Takımlar Judo Şampiyonası’nda Milli takımımız üçüncülük karşılaşmasında Macaristan karşısında tatamiden 4-2 üstünlükle ayrılarak bronz madalyanın sahibi olarak kürsüye çıktı.
Organizasyonda kadınlarda 57 kiloda Hasret Bozkurt, 70 kiloda Minel Akdeniz ile +78 kiloda Sebile Akbulut ile erkekler 73 kiloda Bayram Kandemir, 90 kiloda Ömer Kemal Aydın ve +90 kiloda Münir Ertuğ’dan oluşan karma takımımız ilk turda Bulgaristan’ı, çeyrek finalde İtalya’yı 4-2’lik skorlarla yenerek yarı finale yükseldi. Bu turda rakibine 4-1 yenilen ekibimiz bronz madalya karşılaşmasında Macaristan’ı 4-2 yenerek Avrupa üçüncüsü oldu.