UA-80077055-1
DOLAR 13,7253
EURO 15,5558
ALTIN 787,14
BIST 1.910
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Çok Bulutlu
İstanbul
18°C
Çok Bulutlu
Cts 15°C
Paz 14°C
Pts 16°C
Sal 16°C

Yıldız Taekwondoculardan 38 Madalya Daha

Yıldız Taekwondoculardan 38 Madalya Daha
20.09.2021
11.365
A+
A-

6. WT Başkanlık Kupası Müsabakaları’nın altıncı gününde Türk taekwondocular, yıldızlar kategorisinde 9’u altın 38 madalya kazandı.

İstanbul’da gerçekleştirilen organizasyonun altıncı gününde yıldız kızlar kategorisinde 10 sıklette müsabakalar yapıldı. Altıncı gün müsabakalarında Türk sporcular 9 altın, 10  gümüş 19 bronz, toplam 38 madalya kazandı.

Yıldızlar kategorilerinde iki gün süren müsabakalar sona ererken, ilk gün 8 altın, 10 gümüş ve 19 bronz madalya elde eden Türk taekwondocular toplamda 17 altın, 20 gümüş ve 38 bronz madalyanın sahibi oldu.

Altıncı gün müsabakalarında madalya kazanan sporcular şu şekilde:

Altın Madalya: Yaren Acar (29 kg), Ayşe Orhan (33 kg), Nazlıcan Bayer (37 kg), Hayrunnisa Gürbüz (41 kg), Sahra Nur Özdemir (44 kg), Derya Demir (47 kg), Beyzanur Pehlivan (51 kg), Ezgi Naz Akyapın (55 kg), Dilara Şirin (+59 kg)

Gümüş Madalya: Elifsu Özpayı (29 kg), Aleyna Nur Ilı (33 kg), Aslı Cemre Ceylan (37 kg), Zeynep Tekin (41 kg), Rüveyda Nur Emin (44 kg) Meryem Gitti (47 kg), Feyza Yustömür (51 kg), Mumune Nur Göz (55 kg), Ceren Çetinel (59 kg), Gül Efe (+59 kg)

Bronz Madalya: Duru Sude Kurt (29 kg), Bulem Nur Arslan (29 kg), Beyzanur İnal (33 kg), Saliha Yaman (33 kg), Buse Nur Kazakoğlu (37 kg), Zeynep Naz Gür (37 kg), Aleyna Zulfi Durmuş (41 kg), Emine Karacuka (41 kg), Irmak Karaca (44 kg), Melisa Eravcı (44 kg), İremnur Gül Özgür (47 kg), Merve Ünlü (47 kg), Tuana Beşli (51 kg), Fatma Belinay Türkkolu (51 kg), Eylül Burçak Demir (55 kg), Rümeysa Mercimek (55 kg), Elif Şevval Yılmaz (59 kg), Fahriye Asel Akova (+59 kg), Fadime Yıldırım (+59 kg)

Organizasyonun yedinci gününde poomsae kategorilerinde yarışmalar yapılacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.