Yarın Seçim Olsa Yine Adayım

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan “Hiç kimseyi ötekileştirmeden, herkesin federasyonu olduğumuzu aklımızdan çıkarmadan göreve devam edeceğiz. Karatenin temeli olan kulüplerimize yaptığımız yardımlara devam etmeye çalışacağız. Kulüpler ne kadar güçlü olursa Türk Karatesi de o kadar güçlü olur dedi.

Haber: Muzaffer Batumlu

Bugün güneşli bir havada Fatih Vefa Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Onur konuğu olarak Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’ın katılacağı toplantıya davetliydim. Uzun süredir göremediğim antrenör ve hocalarla karşılaştım. Hepsi çok heyecanlıydı. Bu seferde mevcut başkan Esat Delihasan’ı destekleyeceklerini söylediler. Çok kalabalık gruba hitap eden Başkan Delihasan tüm antrenör ve hocaları tek tek kutlayarak biz sizlerle daha güçlüyüz dedi. Yarın seçim olsa yine adayım, çünkü bir dönem daha bana güvenirseniz şunu belirtmek isterim Türk Karatesi son on yıldır çıtasını yüksek tutarak istediğin başarıyı yakalamıştır dedi. Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, göreve geldikleri günden bu yana Türk karatesinde her alanda başarıyı hedeflediklerini belirterek, yeni ve en önemli hedeflerinin ise 2021 Tokyo Olimpiyat Oyunları’ndan madalya ile dönmek olduğunu söyledi.

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, karşımıza adaylar çıkabilir biz işimize bakıyoruz. Çok güçlü bir federasyonuz, hakkımızda konuşanlar şunu bilsinler ki bizim dedikodu üretecek zamanımız yok. Ekip çalışması içinde çalışmalarımıza devam ediyoruz, kimin ne yaptığı, ne yapacağı bizi ilgilendirmiyor. Arkamızdan kuyumuzu kazananlara şunu belirtmek isterim yanlış yoldasınız bu ailenin temel prensibi dürüstlük ve çok çalışmak kimsenin hakkını yememektir dedi.

Puanlamanın en başarılı ülkesiyiz

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan: “32 sporcunun belli olduğu ilk etapta beş sporcumuz kota aldı. Ev sahibi Japonya’nın tüm kategorilerde yarışma hakkının olduğunu düşünürsek, puanlamanın en başarılı ülkesi biziz. Beş sporcumuzun kota almasıyla büyük gurur yaşıyoruz.”

“Büyük bir aileyiz

Karate camiasının sporcusu, antrenörü, hakemi, yöneticisi ve velisi ile büyük bir aile olduğunu ifade eden Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan geçmiş dönemde olduğu gibi yeni dönemde de herkesi kucaklayacaklarını söyledi. Delihasan “Hiç kimseyi ötekileştirmeden, herkesin federasyonu olduğumuzu aklımızdan çıkarmadan göreve devam edeceğiz. Karatenin temeli olan kulüplerimize yaptığımız yardımlara devam etmeye çalışacağız. Kulüpler ne kadar güçlü olursa Türk Karatesi de o kadar güçlü olur dedi.