UA-80077055-1
DOLAR 8,6367
EURO 10,1730
ALTIN 487,27
BIST 1.419
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
31°C
Parçalı Bulutlu
Sal 26°C
Çar 23°C
Per 19°C
Cum 23°C

Türk Badminton Milli Takımından 9 Madalya

Türk Badminton Milli Takımından 9 Madalya
08.08.2021
11.279
A+
A-

Türkiye Badminton Federasyonu’nun ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası 17 Yaş Badminton Turnuvası bugün sona erdi.

4 gün süren müsabakaya 8 ülkeden 153 sporcu madalya mücadelesi verdi. Mücadele sonunda Türk Badminton Milli Takımı 1 altın, 3 gümüş ve 5 bronz madalya kazandı.

Müsabakada dereceye giren Milli Badmintoncular, 03-12 Eylül 2021 tarihleri arasında Slovenya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda avantaj sağlamışlardır.

Uluslararası 17 Yaş Badminton Turnuvası sonuçları ise şu şekildedir:

Karışık Çiftler:

1. Stolovoi, Yevhenii+Kantemyr, Yevheniia Ukraine

2. Aktas, Bugra+Yildiz, Sinem Turkey

3. Alkaya, Burak Mert+Duyar, Sude Naz Turkey

3. Vesnovskiy, Ilia+Kharlampovich, Daria Russia

Çift Kadınlar:

1. Erçetin, Cansu+Korkmaz, Tugcenur Turkey

2. Kharlampovich, Daria+Lisochkina, Galina Russia

3. Kantemyr, Yevheniia+Lysenko, Amina Ukraine

3. Lezzhova, Maria+Mezentseva, Galina Russia

Çift Erkekler:

1. Dubovenko, Daniil+Stepakov, Gleb Russia

2. Atan, Anil Ulaç+Kantar, Miraç Turkey

3. Petrov, Georgii+Vesnovskiy, Ilia Russia

3. Alkaya, Burak Mert+Sarac, Furkan Turkey

Tek Kadınlar:

1. Kantemyr, Yevheniia Ukraine

2. Erçetin, Cansu Turkey

3. Mezentseva, Galina Russia

3. Bodur, Ravza Turkey

Tek Erkekler:

1. Stepakov, Gleb Russi

2. Dubovenko, Daniil Russia

3. Sarac, Furkan Turkey

3. Ayik, Emre Turkey

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.