Spor Toto Gençler Türkiye Şampiyonası devam ediyor
![Spor Toto Gençler Türkiye Şampiyonası devam ediyor](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2019/02/judo-700x420.png)
Judo Federasyonunun yeni hizmet binasında yer alan Spor Salonu’nda başlayan şampiyonanın ikinci gününde kadınlar 52,57 ve 63, erkekler 73 ile 81 kg’da kürsüde yer alanlar belirlendi. İstanbul bölgesi sıralamadaki birinciliği 4 altın madalya ile aldı.
İkinci yurt içi organizasyonunu Ankara’da gerçekleştiren Judo Federasyonu’nun, Spor Toto Gençler Türkiye Şampiyonası’nın ikinci gününde; kadınlar 52, 57 ve 63, erkekler de ise 73 ve 81 kg’da kürsüye çıkan judokalar belirlendi.
İstanbul bölgesi judocuları dört altın madalya ile birinciliğe çıkarken Kocaeli ikinciliğe 3 altın, 4gümüş ve e bronz madalya ile yerleşti. Ankara bölgesi bir altın, bir gümüş ve 4 bronz madalya ile üçüncü sırada yer buldu.
İkinci gün sıkletlerinde dereceye girenler şöyle belirlendi:
Kadınlar: 52 Kg: Zeliha Cinci (Ankara), 2. Beyza Özdemir (Kocaeli), 3. Eda Karademir (Karaman), 3. Kader Divan (Bursa).
57 Kg: 1. Hasret Bozkurt (İstanbul), 2. Özlem Yıldız (Iğdır), 3. Buket Mercan (Ankara), 3. Kübra Şenyayla (Bursa),
63 Kg: 1. Minel Akdeniz (İstanbul), 2. Habiebe Afyonlu (Balıkesir), Nurdan Almalı (Sıvas), 3. Fidan Ögel (Manisa).
Erkekler: 73 Kg: 1. Yusuf Esirci (Düzce), Niyazi Gökçen (Manisa), 3. Hasan Erkan (Rize), 3. Bayram Kandemir (Konya).
81 Kg: Recep Çimen (İstanbul), 2. A. Burak Çuhadar (Ankara), 3. Abidin Karabulut (Manisa), 3. Ahmet Çiftçi (Konya).