Real Mardin Süper Ligde    

Mardin’in Masa Tenisi’ndeki temsilcisi Merit Grup Real Mardin Masa Tenisi Kulübü büyük bir başarıya imza atarak Türkiye Süper Ligi’ne yükseldi.

Haber: Murat İlter

Mardin ‘in Masa Tenisi’ndeki temsilcisi Merit Grup Real Mardin Masa Tenisi Kulübü büyük bir başarıya imza atarak Türkiye Süper Ligi’ne yükseldi. Normal sezonu 13 maçta 12 galibiyet elde ederek ikinci sıradan playoff grubuna kalan Real Mardin, maçların pandemi nedeniyle sonlandırılması üzerine Türkiye Süper Ligi’ne yükseldi.

Mardin’in Masa Tenisi sporunda köklü bir maziye sahip olduğunu söyleyen Masa Tenisi Antrenörü İzzet Atasever, ” 2020-2021 sezonunda Türkiye Süper Ligi’nde mücadele edeceğiz. Kulübün bu başarısında alt yapıdan yetişen sporcuların payı çok büyük oldu. Başta Mardinli Milli sporcu Simge İnal olmak üzere, bu sezon takımımızda görev yapan Müge Sayar Kızıl ve Nur Erçen’i canı gönülden tebrik ediyorum. Alt yapı çalışmalarımız da kesintisiz devam ediyor. Bireysel sporcuların desteklenmesi durumunda nasıl başarılar kazanacaklarını kanıtlamış olduk. Hedefimiz Mardin’i Avrupa Kupalarında temsil etmek” dedi.