DOLAR 18,6817
EURO 18,1144
ALTIN 1.014,53
BIST 3.567,60
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Hafif Yağmurlu
İstanbul
20°C
Hafif Yağmurlu
Cts 21°C
Paz 22°C
Pts 21°C
Sal 21°C

Karaman’da Geleneksel Türk Okçuluğu Yarışmaları Düzenlendi

Karaman’da Geleneksel Türk Okçuluğu Yarışmaları Düzenlendi
09.04.2022
11.475
A+
A-

Karaman’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün okul sporları faaliyetleri kapsamında ilk kez düzenlenen Geleneksel Türk Okçuluğu yarışmaları sona erdi.

Okul Sporları faaliyetleri kapsamında Karaman’da ilk kez düzenlenen Geleneksel Türk Okçuluğu yarışmaları Atatürk Spor Kompleksi Kemal Kaynaş Stadyumu’nda düzenlenen final yarışmalarının ardından sona erdi. Minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde 50 sporcunun katılımıyla düzenlenen yarışmalarda sporcular 20, 40 ve 50 metre mesafelerde en iyi atışı yapabilmek için ter döktü.

Çekişmeli geçen müsabakalar sonunda minikler kategorisinde Zeynep Arslan birinci olurken, küçük kızlarda Fatma Kandemir birinci, Damla Soydan ikinci, Şifa Nur Taş üçüncü, Elif Naz Başçı dördüncü, Huriye Serra Yakın beşinci, küçük erkeklerde Salih Eren Kurt birinci, Talha Ünver ikinci, Emirhan Gökpur üçüncü, Taha İbrahim Özkan dördüncü, M. Sadık Özkaya beşinci, yıldız kızlarda Emine Ebrar Özel, Almila Aktepe ikinci, Ayşe Nur Pur üçüncü, Zeynep İlayda Beslenti dördüncü, Eda Erdem beşinci, yıldız erkeklerde Erdem Bulut birinci, Ahmet Ensar Solmaz ikinci, Ege Kuzey Ünal üçüncü, genç erkeklerde Hüseyin Etçi birinci, M. Emin Doğanay ikinci, Mustafa Güdücü üçüncü, genç kızlarda Büşra Nur Aydın birinci, Bahar Canbaz ikinci, Fadime Yüksel üçüncü, Makbule Bengü Yaşar dördüncü oldu.

Yarışmalar sonunda kategorilerinde dereceye giren sporcular Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında Karaman’ı temsil etmeye hak kazandı.

Müsabakalarda dereceye giren sporculara kupa, madalya ve başarı belgeleri ise düzenlenen törenle verildi. 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.