DOLAR 17,9634
EURO 18,2425
ALTIN 1.026,83
BIST 2.857,18
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Açık
İstanbul
30°C
Açık
Sal 31°C
Çar 32°C
Per 30°C
Cum 31°C

Karaman Yüzme Takımı Gaziantep’te Kürsüleri Fethetti

Karaman Yüzme Takımı Gaziantep’te Kürsüleri Fethetti
09.02.2022
11.351
A+
A-

Karaman İl Özel İdare Spor Kulübü Yüzme Takımı, Gaziantep’te düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takımı Seçme Yarışmalarında toplam 18 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu faaliyet takviminde yer alan ve Gaziantep’te düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takımı Seçme Yarışmalarına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yüzme antrenörü Aziz Hopyar eşliğinde 4 sporcu ile katılan Karaman İl Özel İdare Spor Kulübü Yüzme Takımı, şampiyonada Damla Ovalı, Berkay Yavuz ve Şevval Çelik ile 5 altın, 11 gümüş ve 2 bronz madalya olmak üzere toplamda 18 madalya ile şampiyonaya damgalarını vurdular. 

Gaziantep’te düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takımı Seçme Yarışmalarında dereceye giren sporcuların başarılarıyla gurur duyduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, sporcu ve antrenörlerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Şampiyonada dereceye giren sporcular ve sıralamaları ise şöyle;

Damla Ovalı 

50 metre serbest Türkiye Şampiyonu (Genel kategoride Türkiye ikincisi) 

100 metre serbest Türkiye Şampiyonu (Genel kategoride Türkiye ikincisi)

400 metre serbest Türkiye Şampiyonu (Genel kategoride Türkiye ikincisi)

100 metre sırtüstü Türkiye Şampiyonu (Genel kategoride Türkiye ikincisi) 

100 metre kurbağalama Türkiye Şampiyonu (Genel kategoride Türkiye üçüncüsü) 

Berkay Yavuz

50 metre serbest Türkiye ikincisi 

100 metre serbest Türkiye ikincisi 

400 metre serbest Türkiye ikincisi (Genel kategoride Türkiye üçüncüsü)

100 metre sırtüstü Türkiye ikincisi 

Şevval Çelik 

400 metre serbest genel kategoride Türkiye ikincisi 

100 sırtüstünde genel kategoride Türkiye ikincisi 

100 metre kurbağalama genel kategoride Türkiye ikincisi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.