Kamuoyuna zorunlu açıklama  

Bir kaç gündür yazılı ve görsel medyada yer alan ”Milli Boksör sevgilisi öldürdü”başlığı altındaki haberleri üzülerek takip etmekteyiz. Bu olayda adı geçen şahıs Üniversiteler Arası Boks Turnuvasında derece yaptığı için 2012 yılında özel bir turnuvada yer almış, bir daha Milli Takımlara davet edilmemiştir. Adı geçen şahıs Olimpiyat Oyunları, Dünya Şampiyonası ya da Avrupa Şampiyonasında milli formayı giymemiştir.

Dolayısıyla Milli Sporcu olarak lanse edilmesi bizleri ve Uluslararası alanda ülkemizi en iyi şekilde temsil eden Milli Sporcularımızı derinden üzmüştür. Boks sporu asil bir spordur ve Milli Boksörlerimiz tüm kamplarını antrenörler ve psikolog gözetiminde yapmaktadır.

Şahsın daha önceki yıllarda farklı suçlara karıştığı ve bu yapıda bir insanın Milli Takımımızda yer alamayacağı Tüm Boks Camiasının malumudur. Selim Ahmet Kemaloğlu adlı şahsın Boks Milli Takımlarımızla hiç bir bağlantısı yoktur. Biz daha önce Boks Federasyonu olarak kadınlara ücretsiz boks kursu uygulamasını başlattık. Kadınların kendilerini savunmayı öğrenebilmeleri için tüm boks salonlarımızda kadınlara ücretsiz boks dersleri verdik ve kadına şiddete karşı olduğumuzu her zaman belirttik.

Bu acı olayda hayatını kaybeden Zeynep Şenpınar’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Böyle bir olayın tekrar yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Eyüp GÖZGEÇ

Türkiye Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Adına Başkan