Eyüpsultan Antrenörler Derneği İlgisizlikten  Şikayetçi!  

15 Mart’tan bu yana durdurulan spor faaliyetleri sonrasında antrenörlerin içine düştüğü zorluklar ve gelinen ‘yeni normal’ Eyüp Sultan Antrenöler Derneği’nin istişare toplantısında masaya yatırıldı.

Haber: Hakan Ertürk

Eyüpsultan Kulüpler Birliği ile Eyüpsultan Antrenörler Derneği’nin ortak olarak kullandığı dernek merkezinde gerçekleştirilen toplantıya, ilçe antrenörlerinin dışında TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Sayın Hasan Aslan ve İASKF Yönetim Kurulu Üyesi ve Eyüpsultan Belediyesi Meclis Üyesi Metin Çırpan’da katıldı.
Tüm dünyanın içine düştüğü zor durumun kendilerini de olumsuz etkilediğini belirten antrenörler, yakın zaman da hem kulüplerin hem de antrenörlerin ‘yeni normal’ yaşama uygun projeler üretmek zorunda olduklarını söylediler ve yetkililerden ilgi ve destek beklediklerini açıkladılar.
TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Hasan Aslan yetkileri doğrultusunda gerek genel merkez olarak gerek İstanbul Şube olarak çalışmalar yürüttüklerini, ancak temas sporları konusunda hükümetin ve bilim kurulunun çok hassas davrandığının altını çizdi. Bu sebeple valilikler ve kaymakamlıklar aracılığı ile spor saha ve alanlarının çok sıkı denetlendiğini belirten Aslan “Bizler gerekli yazışma ve görüşmeleri sürdürüyoruz. Her hafta yeni gelişmelere göre yazışmalar ve toplantılar gerçekleştiriyoruz. Bu süreç hepimizin birlik içinde aşmak zorunda olduğu bir süreç, genel merkezimizde bu konuda çok hassas ve bakanlık ile sürekli istişare içinde antrenörlerimizin bir an önce işlerine dönebilmesi için çalışmalar yürütüyor.” dedi