“ETTU Web Camp” projesi, kabul edildi  

Avrupa Masa Tenisi Federasyonu Gençlik Komitesi üyesi Samet Polat’ın tasarladığı “ETTU Web Camp” projesi, Avrupa Federasyonu tarafından kabul edildi.

Haber: Murat İlter

Projenin antrenör ekibine ise Türkiye’den Milli takım antrenörü Babür Üstündağ seçildi. Avrupa’daki 15 yaş altı Milli Takım sporcularını hedefleyen projede, iki hafta boyunca, seçilen antrenörler online bir platformda sporcularla buluşacak. Bu platformda haftada 6 gün, birer saatlik masa dışı antrenmanlar verilecek. Antrenmanların arasında gölge antrenmanı ve ayak çalışmaları da yer alacak.

Avrupa arenasında Türkiye adına ilk kez bir Masa Tenisi projesinin kabul edilip uygulama aşamasına geçirildiğini söyleyen TMTF Dış İlişkiler Kurul Başkanı Samet Polat “Birçok ülkeden, sporcular koronavirüs salgını ile normal hayat tarzından oldukça uzak, çok sıradan farklı bir süreç yaşıyorlar.

Psikolojik olarak da zorlanılan bu dönemde, Avrupa Masa Tenisi Federasyonu’nun sporculara sahip çıkması, onları desteklemesi çok önemliydi. Bu kapsamda, yapmış olduğum proje çalışmasını Avrupa Masa Tenisi Federasyonu’na ilettim.

Onlarda yapmış oldukları değerlendirme sonucunda benim projemi kabul ederek uygulanabilir olduğunu yönünde karar verdiler ve programa dahil ettiler. Ayrıca Avrupa ülkelerinden de projemle ilgili olarak çok olumlu dönüşler aldım” dedi.