UA-80077055-1
DOLAR 13,7319
EURO 15,5684
ALTIN 781,47
BIST 1.880
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Çok Bulutlu
İstanbul
18°C
Çok Bulutlu
Cts 15°C
Paz 15°C
Pts 17°C
Sal 18°C

Circuit Heyecanı İstanbul’da Yaşandı

Circuit Heyecanı İstanbul’da Yaşandı
15.11.2021
11.267
A+
A-

İstanbul ev sahipliğinde geçtiğimiz hafta sonu (13-14 Kasım), ülkemizin yanı sıra 13 farklı ülkeden eskrimcinin katılımıyla gerçekleştirilen ‘EFC Yıldızlar Circuit Kılıç Turnuvası’ iki gün süren heyecan dolu bireysel ve takım karşılaşmalarının ardından son buldu.

Avrupa Eskrim Konfederasyonu (EFC) ve Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) 2021-2022 yılı faaliyet programında yer alan ve 200 yıldız eskrimcinin piste çıktığı organizasyonda, bireyselde sporcularımız bir altın, bir gümüş ve üç bronz madalya; takımlarda ise bir 1.’lik, iki 2.’lik ve bir 3.’lük kupasının sahibi oldu.

Beylikdüzü Spor Kompleksi’nde iki gün süren uluslararası turnuva, Türkiye’den 102 eskrimcinin yanı sıra; Avusturya, Azerbaycan, Bulgaristan, Büyük Britanya, Danimarka, Gürcistan, İspanya, İsveç, Özbekistan, Romanya, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan’dan sporculara ev sahipliği yaptı. Karşılaşmalar sonucu dereceye giren başarılı sporcular madalya, kupa ve başarı sertifikalarını; TEF Başkanı Prof. Dr. Murat Atalı, TEF Yönetim Kurulu Üyesi Nejdet Erdöl, TEF Olimpiyat Koordinatörü Recep Koç, TEF Genel Sekreteri Yılmaz Portakal ve Müsabaka Gözlemcisi Uluslararası Hakem Cem Oray‘ın elinden aldı.

13-14 KASIM GENEL KÜRSÜ SONUÇLARI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:

YILDIZ ERKEKLER KILIÇ
1-Tolga Aslan (Türkiye)
2-Enes Talha Kalender (Türkiye)
3-Ateş Efe Toker (Türkiye)
3-David Diyaz Sagardi (İspanya)
5-Luca Radu (Romanya)
6-Rares Gheorghe (Romanya)
7-Arda Tanerler (Türkiye)
8-Emir Mermutoğlu (Türkiye)

YILDIZ KIZLAR KILIÇ TAKIM
1- Yunanistan 1 takımı (Kefala, Papatheodorou, Papapetropoulou, Papada)
2- Türkiye 2 takımı (Koçer, Şişik, Macit, Güneş)
3- Bulgaristan 1 takımı (Atanasova, Krasteva, Neikova, Nikolova)

YILDIZ KIZLAR KILIÇ
1-Konstantina Kefala (Yunanistan)
2-Maria Alexe (Romanya)
3-Nil Güngör (Türkiye)
3-Gökçe Sena Üstün (Türkiye)
5-Alexandra Kuvaeva (Gürcistan)
6-Alara Çermen (Türkiye)
7-Zarifa Huseynova (Azerbaycan)
8-Valeria Kubanska Morenets (Ukrayna)

YILDIZ ERKEKLER KILIÇ TAKIM
1-Türkiye (Aslan, Öztürk, Çağlayan, Emiroğlu)
2-Türkiye 2 (Kalender, Biçicioğlu, Bayraktar, Yaman)
3-Türkiye 3 (Çilingir, Altınçekiç, Tanerler)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.