UA-80077055-1
DOLAR 13,6467
EURO 15,4179
ALTIN 784,87
BIST 1.989
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Sağanak Yağışlı
İstanbul
13°C
Sağanak Yağışlı
Per 15°C
Cum 17°C
Cts 17°C
Paz 18°C

Başkanlık Kupası’nın Son Gününde 37 Madalya

Başkanlık Kupası’nın Son Gününde 37 Madalya
22.09.2021
11.319
A+
A-

6. WT Başkanlık Kupası Müsabakaları’nın sekizinci ve son gününde Türk taekwondocular, poomsae kategorisinde 13’ü altın 37 madalya kazandı.

İstanbul’da gerçekleştirilen organizasyonun sekizinci gününde poomsae kategorisinde 14 kategoride müsabakalar yapıldı. Sekizinci gün müsabakalarında Türk sporcular 13 altın, 11 gümüş 13 bronz, toplam 37 madalya kazandı.

Sekizinci gün müsabakalarında madalya kazanan sporcular şu şekilde:

Altın Madalya: Biricim Azra Akçael & Nazlı Nur İşler & Ahmet Aydın & Sefa Yıldırım & Muhammed Mehmet Gençtoprak (Serbest stil 12 yaş üstü karışık takım), Hamid Arda Salta (Genç erkekler bireysel), Seyyid Burhaneddin Fırat (40 yaş altı erkekler bireysel), Mustafa Yılmaz (60 yaş altı erkekler bireysel), Ceyda Alkan (Genç kızlar bireysel), Fatma Törehan (40 yaş altı kadınlar bireysel), Hamid Arda Salta & Ceyda Alkan (Genç çiftler), Büşra Deniz Yılmaz & Buse Yavuz & Elif Sıla Kotan (30 yaş altı kadın takım), Nazlı Nur İşler (Serbest stil 17 yaş altı kızlar bireysel), Nisa Doğru & Aysu Ela Kargı & Zeynep Özdil (Yıldız kızlar takım), Biricim Azra Akçael & Muhammed Mehmet Gençtoprak (Serbest stil 17 yaş üstü çiftler), Muhammet Emin Mavi & Erhan Dündar & Mehmet Berke Yıldız (Yıldız erkek takım), Furkan Bayrak & Enes Talha Combaş & Yusuf Emre Akbıyık (30 yaş altı erkek takım)

Gümüş Madalya: Alican Doğru & Ayşin Özcan & Hayriye Erişik & Seyfettin Emre Bulut & Abdullah Çelik (Serbest stil 12 yaş üstü karışık takım), Uğur Tuzlu (40 yaş altı erkekler bireysel), Eylül Sezgin (Genç kızlar bireysel) Serap Koca (40 yaş altı kadınlar bireysel), Zeynep Rana Seçen & Mertcan Kaya (Genç çiftler), Esra Çiftçi & Beyza İrem Bekçi & Betül Döndü Tankız (30 yaş altı kadınlar takım), Zeynep Sude Gezer (Serbest stil 17 yaş altı kızlar bireysel), Hakan Kadıoğlu & Sedanur Kaldı (Serbest stil 17 yaş üstü çiftler), Mustafa Kırgın & Yiğit Can Öğüt & Eren Demir (Yıldız erkek takım), Habip Okçu & Ali Kemal Ustabaş & Osman Şenel (30 yaş altı erkek takım), Şenol Çudin (60 yaş altı erkekler bireysel)

Bronz Madalya: Ebubekir Haphap & Dilan Ekram & Ali Efe Bulut & Sıla Kocaoğlu & Elif Nur Erişik (Serbest stil 12 yaş üstü karışık takım), Yusuf Siyar Kıran (Genç erkekler bireysel), Hasan Gülnar (40 yaş altı erkekler bireysel), Murat Sarıkuş (40 yaş altı erkekler bireysel), Çiğdem Zeynep Özden (Genç kızlar bireysel), Yusuf Siyar Kıran & Ranya Akdoğan (Genç çiftler), Çiğden Zeynep Özden & Mert Çelik (Genç çiftler), Melike Sertçelik & Sinem Karakaynak & Melis Kaya (30 yaş altı kadınlar takım), Ayşin Özcan (Serbest stil 17 yaş altı kızlar bireysel), Mehmet Mustafa Cankurt (Serbest stil 17 yaş altı erkekler bireysel), Kerem Narlıoğlu (Serbest stil 17 yaş altı erkekler bireysel), Ahmet Aydın & Sefa Yıldırım & Muhammed Enes Kaya (30 yaş altı erkek takım), Ömer Tekin & Kadir Şener & Esad Kayan (30 yaş altı erkek takım)

  1. WT Başkanlık Kupası sona ererken, yarın Avrupa Para Taekwondo Şampiyonası yapılacak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.