Barcelona Gasol’u bekliyor  

Uzun yıllardır kariyerini NBA’de sürdüren ama artık yolun sonuna gelen İspanyol oyuncu Pau Gasol eski takımı Barcelona’ya geri dönüyor.

 Haber: Cem Çetin

Basketbol kulislerinde heyecan uyandıran bir haber dolaşıyor. Bu habere göre, İspanyol pivot Pau Gasol, eski takımı Barcelona’ya geri dönüyor… Her ne kadar Barcelona Kulübü, bu haberi şimdilik yalanlasa da, bazı göstergeler bu transferin gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunu ortaya koyuyor. 40 yaşındaki Gasol, NBA’ye gitmeden önce Barcelona’da forma giyiyordu. Her defasında Barcelona’ya olan bağlılığını dile getiren Gasol’un, NBA kariyerine nokta koyup, Barcelona formasıyla aktif oyunculuk kariyerini noktalaması beklenebilir.

Barcelona’da oynadığı dönemde Gasol’un, Katalanların yeni coachu Jasikevicius ile takım arkadaşı olması ve ilişkilerinin o tarihten bu yana devam ediyor olması böyle bir transferin gerçekleşme ihtimalini yükseltiyor. Bir de işin Olimpiyat tarafı var. 2021’e ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Gasol, son bir defa İspanya Milli Takımı’nın formasını giymek istiyor. Bunun için sezonu oynayarak geçirmesi gerekiyor. Bu açıdan da Barcelona, İspanyol pivot için isabetli bir adres olacak gibi gözüküyor.