Bahçeşehir Koleji’nden çeyrek final yolunda dev adım

FIBA Europe Cup Son 16 L Grubu 4. Hafta mücadelesinde Bahçeşehir Koleji, evinde Rus ekibi EniseyKrasnoyarsk’ı ağırladı. İlk üç maçta bir galibiyet, iki mağlubiyeti bulunan Bahçeşehir Koleji, farkı bir ara 20 sayının üstüne çıkardığı maçın son çeyreğinde sıkıntı yaşasa da sahadan 103 – 95’lik skorla galip ayrıldı ve ikinci galibiyetini almış oldu.

Bahçeşehir Koleji mücadeleye Trae Golden, Dwight Hardy, JamalJones, MangokMathiang, Hadi Özdemir; konuk ekip EniseyKrasnoyarsk ise LamontBerry, IlyaPopov, Nikola Rebic, IvanViktorov, TomislavZubcic beşiyle başladı.

Bahçeşehir Koleji maça savunma kanadında zayıf başladı ve ilk beş dakikayı 7 – 14 geride geçti. Bahçeşehir Koleji, çeyreğin ikinci bölümünde JamalJones’unhücumdaki etkinliğiyle bir ara öne geçse de maçın ilk dörtte birlik bölümü EniseyKrasnoyarsk’ın 25 – 20’lik üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe muhteşem bir hücum performansıyla başlayan Bahçeşehir Koleji, ilk beş dakika geçilirken skorda 42 – 35 öne fırladı. Devrenin kalan bölümünde de kontrolü elinde tutan Bahçeşehir Koleji, soyunma odasına 51 – 43’lük üstünlükle gitti.

Bahçeşehir Koleji ikinci yarıya da oldukça iyi başladı ve üçüncü çeyreğin ortasında skoru 69 – 51’e getirerek farkı 18’e kadar çıkarttı. Konuk ekip, çeyreğin son iki dakikalık bölümünde farkı 11’e indirdi ve maçın son dörtte birlik bölümüne Bahçeşehir Koleji’nin 80 – 69’luk üstünlüğüyle gidildi.

EniseyKrasnoyarsk son çeyreğe 5 – 0’lık bir seriyle başlayınca hemen Bahçeşehir Koleji molası geldi. Konuk ekip maçın bitimine 5 dakika kala skoru 83 – 83’te eşitlese de TraeGolden’ın devreye girmesiyle Bahçeşehir Koleji tabelada 92 – 86 öne geçti ve mola bu kez de EniseyKrasnoyarsk tarafından alındı. Maçın son bölümünde elindeki skor avantajını korumayı başaran Bahçeşehir Koleji sahadan 103 – 95 galip ayrılarak Son 16’daki ikinci galibiyetini elde etti ve çeyrek final yolunda önemli bir adım atmış oldu.

Bahçeşehir Koleji adına müsabakanın en skorer isimleri 22 sayıyla MangokMathiang (13 ribaunt, 3 blok), 22 sayıyla Trae Golden (14 asist, 3 ribaunt), 19 sayıyla JamalJones (9 ribaunt, 5 asist) oldu.

Bahçeşehir Koleji, FIBA Europe Cup 5. Hafta mücadelesinde 29 Ocak Çarşamba günü Hollanda ekibi ZZ Leiden’a konuk olacak.