Ayhan Can şampiyonluğu kıl payı kaçırdı  

Milli sporcu Ayhan Can Güven Porsche Mobil 1 Supercup’ın sanal yarış organizasyonu olan  Virtual Edition’ın 2020 sezonunun son ayağı Monza’da şampiyonluğu kıl payı kaçırdı.

Haber: Murat İlter

Sanal ortamda koşulan altı yarış sonunda elde ettiği peş peşe zaferlerle liderliğe yükselen ve sezonun son ayağı Monza’daki iki yarışa en yakın takipçisinin 2 puan önünde lider giren Ayhan Can Güven, sezonu ikinci tamamladı.

Monza’daki sezonun 7.yarışında uzun süre liderliğini koruyan Güven, mücadeleyi genel klasmandaki en yakın takipçisi Hollandalı Larry Ten Voorde’nin 0,978 sn gerisinden 4.sırada tamamladı. Lüksemburglu Dylan Pereira ikinci, Alman Leon Koehler üçüncü sırayı aldı. Monza ayağındaki ikinci, sezonun 8. ve son yarışında ise Larry Ten Voorde bir kez daha damalı bayrağı ilk gören isim olurken, Ayhancan Güven 4,015 sn farkla ikinci, Leon Koehler üçüncü oldu.

Bu sonuçların ardından gelen klasmanda Larry Ten Voorde ilk sıraya yükselerek Porsche Mobil 1 Supercup Virtual Edition’ın 2020 GP-Elite kategorisinde şampiyonu oldu. Ayhancan Güven ikinciliği, Dylan Pereira ise üçüncülüğü elde etti. Porsche Mobil 1 Süper Kupası Sanal Sürümünde Leon Köhler çaylak kategorisini kazandı. ProAm Kategorinde Marc Cini ilk sırayı alırken takımlar şampiyonluğunu GP-Elite kazandı.