ALG Şampiyonlar Liginde  

Pandemi sebebi ile liglere ara verilmesinin ardından yaşanan sezon nasıl sonlandırılacak kaosu dün yapılan toplantı sonrasında son buldu.

 Haber: Hakan Ertürk

Kadın Spor Kulüpleri Yönetimi ve TFF yetkililerinin birlikte gerçekleştirdiği toplantı sonrasında ligin son hali ile tescillenmesine karar verilirken, Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi temsil edecek olan takımını  TFF Kadın 1. liginde 43 puanla lider durumda bulunan Gaziantep temsilcisi ALG Spor olduğu açıklandı.
Toplantıya Kadın Spor Kulüpleri Birliği Yönetim Kurulu adına Başkan Yaşar Kalender, Başkan Yardımcısı Taner Öner, Başkan Yardımcısı Süleyman Türk, Generl Sekreter Suat Özcan, Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Taylancı, Ali Akyüz ve Ali Alanç katılırken, TFF’nu temsilen TFF Başkan Vekili Ali Düşmez, TFF İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, TFF-UEFA Futbol Gelişim Koordinatörü oldu Rüştü Reçber ve Kadın Milli Takım Teknik Direktörü Necla Güngör Kırağası katıldı.

Ali Gözcü’nün ve Gaziantep’in hayali gerçek oldu
Türkiye’de Kadın Futbolu’nun son yıllarda yükselen değeri olan ALG Spor 1. ligde boy gösterdiği 2. sezonda Şampiyonlar Ligi’ne gitme başarısı göstererek Gaziantep adına önemli bir işe imza attı. Gaziantep ALG Spor Kulübü Başkanı Ali Gözcü geçtiğimiz sezon ilk kez 1. ligde oynamalarına rağmen çok başarılı bir sezon geçirdiklerinin altını çizerken “Geçtiğimiz sezon  ilk kez 1. ligde oynamamıza rağmen çok büyük bir başarıya imza atarak sezonu puan puana sonlandırmıştık. Bu sezon bu işi ne kadar ciddiye aldığımız gösterdik. Biz yaptığımız her işi doğru yapmaya çalışıyoruz. Bunun sonucunu da sahada almaya gayret ediyoruz. Bu sezon gerek ekibimiz, gerekse teknik kadromuz sezon başından sonuna kadar büyük bir özveri ile çalıştılar. ALG Spor olarak şampiyonlar liginde olmaktan büyük gurur duyuyoruz.  Asıl hedefimiz Avrupa’da kadın futbolunda Türkiye’nin sesini duyurmak, ALG Spor olarak avrupa da yer edinmek, şampiyonlar ligini de elimizden gelen gayreti göstererek üst sıralarda tamamlamak istiyoruz” dedi.