Şampiyon Yenimahalle Belediyespor
![Şampiyon Yenimahalle Belediyespor](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/05/y.mahalle-bldspor-hentbol..........--700x420.jpg)
Bayanlar Hentbol Süper Lig play-off finalinin üçüncü maçında Muratpaşa Belediyespor’u yenenYenimahalle Belediyespor’u 2015-2016 sezonunun şampiyonu oldu.
Maça iyi başlayan Muratpaşa Belediyespor, ilk 10 dakikayı 8-5 önde geçti. Temposunu yükselten Yenimahalle Belediyespor 21. dakikada skora 12-12’lik eşitliği getirdi. Bu bölümden sonra Yeliz Özel ve Lauik’in golleriyle üstünlüğü eline geçiren Yenimahalle Belediyespor, devre arasına 19-18 önde girdi.
İkinci yarının başında savunmasını sertleştiren ve hücumda da özellikle Yeliz Özel, Chumak ve Tankaskaya ile arka arkaya goller bulan Yenimahalle Belediyespor, 40. dakikayı 26-20 önde geçti. Oyunun ilerleyen bölümlerinde Muratpaşa Belediyespor’un aradaki farkı azaltma çabalarına rağmen Yenimahalle Belediyespor sahadan 36-29 galip ayrılarak şampiyonluğunu ilan etti.
Yenimahalle Belediyespor, geçen sezonun ardından üst üste ikinci şampiyonluğa ulaştı.