DOLAR 18,8288
EURO 20,2985
ALTIN 1.134,49
BIST 4.856,79
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 2°C
Kar Yağışlı
İstanbul
2°C
Kar Yağışlı
Sal 3°C
Çar 4°C
Per 5°C
Cum 6°C

2022 Judoda Altyapıların ”Altın” Yılı

2022 Judoda Altyapıların ”Altın” Yılı
01.11.2022
11.383
A+
A-

Ümitler, Gençler ve 23 Yaş Altı kategorilerinde yer alan Milli judokalarımız, yıl içinde Dünya ve Avrupa Şampiyonaları ile EYOF’ta; 11’i altın, 12’si gümüş ve 9’u bronz olmak üzere toplam 32 madalya ile ‘Altın’ yılı yaşattılar.

Federasyonumuzun yoğun uluslararası maç takviminde yer alan Dünya ile Avrupa Şampiyonaları ve EYOF’ta tatamiye çıkan altyapı judokalarımız, 2022 yılına damga vurdular.

Milli takımlarda yer alan altyapı kategorisindeki sporcularımız; 10’u altın, 12’si gümüş ve 9’u bronz olmak üzere toplam 32 madalya ile başarılarını taçlandırdı.

23 Yaş Altı karma takım Avrupa Şampiyonluğu ile dikkatleri üzerinde toplarken, Genç ve Ümit Karma Milli takımlar madalya kürsüsünde yer aldılar.

Umitler Karma Takim Dunya 3.

2022 yılında Altın yıl yaşayan alt yapı milli takımlarımızda yer alan judokaların başarı tabloları şöyle gerçekleşti:

Gençler Dünya Şampiyonası; Özlem Yıldız (Altın), Fidan Ögel, Hilal Öztürk, Karma Takım (Gümüş), Merve Azak, Muhammed Demirel (Bronz).

Gençler Avrupa Şampiyonası: Merve Azak, Muhammed Demirel, Hilal Öztürk (Altın), Sıla Ersin, Münir Ertuğ, Karma Takım (Gümüş), İbrahim Demirel, Özlem Yıldız (Bronz).

Ümitler Dünya Şampiyonası: Sinem Oruç (Altın), Begümnaz Doğruyol, Zeynep Betül Sarıkaya (Gümüş), Zilan Ertem, Karma Takım (Bronz).

Ümitler Avrupa Şampiyonası: Zilan Ertemi Sinem Oruç (Altın), Ecem Baysuğ (Gümüş), Erman Gürgen, İbrahim Tataroğlu (Bronz).

23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası: Sıla Ersin, Hilal Öztürk, Karma Takım (Altın), Hasret Bozkurt, Münir Ertuğ (Gümüş), Mustafa Koç (Bronz).

EYOF: İbrahim Demirel (Altın), Recep Ergin (Gümüş).

Gencler Karma Takim Avrupa2.

Gencler Karma Takim Dunya2.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.