Avrupa kupalarına 5 takımla katılacağız
![Avrupa kupalarına 5 takımla katılacağız](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2018/03/CEV-Logo-9-700x420.jpg)
2018-2019 Voleybol Sezonu Avrupa Kupaları’na katılacak takım sayıları belli oldu. Türkiye, erkeklerde kategorisinde 316,33 puanla 3’üncü, kadınlar kategorisinde ise; 489,67 puanla ilk sırada yer aldı.
Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), 2018-2019 voleybol sezonunda Avrupa Kupaları’na katılacak ülke takımlarının sayılarını ve puanlarını açıkladı.
CEV tarafından; Avrupa’daki ülke takımlarının CEV Şampiyonlar Ligi, CEV Kupası ve CEV Challenge Kupası’nda aldığı puanların baz alınarak oluşturulduğu sıralamalarda Türkiye, erkeklerde kategorisinde 316,33 puanla 3’üncü, bayanlar kategorisinde ise; 489,67 puanla ilk sırada yer aldı.
Açıklanan listede; ülkemizi, erkekler ve bayanlar kategorisinde CEV Şampiyonlar Ligi’nde 3, CEV Kupası ve CEV Challenge Kupası’nda 1’er takım olmak üzere toplam 5 takım temsil edecek.
2018-2019 Avrupa Kupaları’na Katılacak Takım Sayıları ve Ülke Puanları’na ulaşmak için tıklayınız.