Türkiye Kupası’nda eşleşmeler belli oldu  

Türkiye Basketbol Federasyonu ve Solgar Vitamin arasında imzalanan sponsorluk anlaşması ile Erkekler Türkiye Kupası’nın isim sponsoru belli oldu.

Solgar Vitamin, Türkiye Kupası’nın yeni isim sponsoru olurken kupada eşleşmeler de belli oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu ile Solgar Vitamin arasında sponsorluk anlaşması imzalandı.

İmza törenine Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Solgar Türkiye CEO’su Hüseyin Ütebay ile Türkiye Kupası’nda mücadele edecek takımların yetkilileri katıldı.

Sponsorluk anlaşmasının imzalanmasının ardından yeni adıyla Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nın kura çekimi gerçekleştirildi ve eşleşmeler ile ev sahipleri belli oldu.

ING Basketbol Süper Ligi’nin ilk yarısını ilk sekiz sırada bitiren takımlar, 11-12 Şubat tarihlerinde tek maç üzerinden son dört takım arasına kalabilmek için mücadele edecek. Üst tura yükselen dört takım,  14-16 Şubat tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek dörtlü finalde şampiyonluk mücadelesi verecek.

 İşte eşleşmeler…

(8) Darüşffaka Tekfen – (1) Anadolu Efes

(7) Türk Telekom – (2) Karşıyaka

(3) Fenerbahçe Beko – (6) Teksüt Bandırma

(4) Galatasaray – (5) Tofaş

*Ankara’da düzenlenecek dörtlü finalde Darüşşafaka Tekfen – Anadolu Efes eşleşmesinin galibi, Galatasaray – Tofaş eşleşmesinin kazananıyla oynayacak. Türk Telekom – Karşıyaka maçının kazananı ise finale çıkabilmek için Fenerbahçe Beko – Teksüt Bandırma eşleşmesinin kazananıyla mücadele edecek.