Türkiye Kupası Anadolu Efes’in

Gaziantep Karataş Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi Anadolu Efes, 70-60’lık skorla kazandı ve Türkiye Kupası’nı müzesine götürdü.

Anadolu Efes, Saric ve Krstic’in etkili oyunuyla Fenerbahçe Ülker’i 70-60 mağlup ederek Türkiye Kupası’nı 10. kez müzesine götürdü.

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf Fenerbahçe Ülker oldu. 7-0’lık seriyle oyunun kontrolünü ele geçiren sarı lacivertliler, Dario Saric’in üst üste bulduğu sayılara engel olamadı ve Anadolu Efes skoru 7-6’ya getirerek farkı 1 sayıya indirdi. Fenerbahçe Ülker’in arayı açmasına izin vermeyen lacivert beyazlılar, ilk çeyreğin sonunda skora 15-15 eşitlik getirdi.

İkinci çeyrek karşılıklı basketlerle başlarken, Anadolu Efes Krstic ve Jannings’in basketleriyle skoru 26-19’a getirerek 7 sayılık bir avantaj yakaladı. Huertel’in de devreye girmesiyle birlikte farkı 9 sayıya kadar çıkaran lacivert beyazlılar, çeyreğin son bölümünde savunma yapmakta zorlandı. Fenerbahçe Ülker farkı 3 sayıya kadar indirse de Anadolu Efes soyunma odasına 37-32’lik skorla üstün gitti.

Üçüncü çeyreğin ilk bölümünde iki takım da skor üretmekte zorlandı. Saric ile yeniden hücumda etkili olan Anadolu Efes, farkı yeniden 8 sayıya çıkardı. Bjelica ve Vesely ile rakibine cevap veren Fenerbahçe Ülker skoru 45-41’e getirerek farkı 4 sayıya indirdi. Huertel ile kontrolü elinde tutan Anadolu Efes, son çeyreğe de 51-47 üstün girdi.

Karşılaşmanın son çeyreği karşılıklı basketlerle başladı. İki takım da savunma sertliğini artırırken, son 6 dakikaya Anadolu Efes 55-51’lik skorla üstün girdi. Saric’in kritik 3 sayılık basketiyle farkı yeniden 7 sayıya çıkaran lacivert beyazlılar, son 2.5 dakikaya 60-54 önde girdi. Oyunda tempoyu kontrol eden Anadolu Efes, kalan bölümde Fenerbahçe Ülker’in farkı kapatmasına izin vermedi ve maçı 70-60’lık skorla kazandı.