TGF Başkanı Musa Aydın, Kadın Milli Takımı kampını ziyaret etti

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 12-20 Aralık tarihleri arasında Sırbistan’da yapılması planlanan dünya güreş şampiyonasına Edirne’de hazırlanan kadın güreş milli takımını ziyaret etti.

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Selim Ak’la beraber kampa gelen Başkan Aydın ilk olarak teknik heyetle toplantı yaparak takımın son durumu hakkında bilgi aldı. Ardından güreşçilerle bir araya gelen federasyon başkanı Musa Aydın onlarla da bir süre sohbet etti. Pandemiden dolayı sıkıntılı günler yaşadıklarını ifade eden Başkan Musa Aydın “Pandemi süreci tüm branşları olduğu gibi Güreşide yakından etkiledi. Dünya şampiyonası için UWW 12-20 Aralık tarihlerini belirledi. Bizler tüm sporcularımızı hem moral hem de fiziksel olarak hazırlamaya çalışıyoruz. Artık teknik çalışmalarda yapmaya başladık. Çünkü tüm dünyada rakiplerimiz de teknik idmanlar yapıyor. Bizim onların gerisinde kalmamamız lazım” dedi. Kampları tek tek ziyaret ederek takımlarımız hakkında bilgiler aldığını belirten Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Kadın güreşçilerimizin moral ve motivasyon olarak son derece iyi durumda olduklarını görmek beni mutlu etti. Tabii ki pandemi sürecinde ne olur ne biter bilinmez. Dünya şampiyanası için tarih verildi. Ancak o tarihlerde pandeminin durumu da önemli. Tek duamız biran evvel her şeyin normale dönmesi” dedi.
Teknik Direktör Efrahim Kahraman ise yaptığı açıklamada çalışmaların son derece iyi gittiğini belirterek “ Pandemi sürecinde sporcuları hazırlamak gerçekten çok zor. Daha
çok kuvvvet çalışmaları yapmıştık. Ama tüm dünyada ki rakiplerimiz gibi bizlerde taktik idmanlarına geçiş yaptık. Her nekadar dünya şampiyonası için tarih belirlenmiş olsa da bir belirsizlikte var. Çünkü virüs tehtidi ortadan kalmadı. Bu süreçte sporcuları psikolojik olarak hazırlamak bizleri zorluyor. Ama herşeye rağmen verimli bir kamp geçiriyoruz”dedi. Daha önce Bolu, Edirne Niğde ve Antalya’da kamp yaptıklarını anlatan Kahraman, ” Aralık ayında ki dünya şampiyonasına kadar tam olarak hazır olacağımıza inanıyorum” dedi.