Seyircisiz maçta seyirci sahaya indi!  

Tahtakale Kartalları Kulüp Başkanı Yılmaz Canpolat konu ile ilgili açıklama yaparken, İASKF Başkanı Ali Düşemez ve Futbol İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür’e “Bu maç şimdi ne olacak. Gerekenlerin yapılmasını istiyoruz” şeklinde sitemde bulundu.

Haber: Yılmaz Aktepe

İstanbul 2.Amatör Lig 2 Grubunda Silivri Müjdat Gürsu Stadında  oynanan ve ev sahibi ekibin 3-2 üstünlüğü ile tamamlanan Gümüşyaka-Avcılar Tahtakale Kartalları  maçında istenmeyen olaylar yaşandı.

Silivri’de oynanan karşılaşmada istenmeyen olaylar güne damgasını vurdu. Corona Virüsü nedeni alınan tedbirler gerekçesi ile seyircisiz oynanan mücadelenin ilk yarısı misafir takım Tahtakale Kartalları 1-0 önde soyunma odasında giderken olaylar patlak verdi. Devre arasında konuk ekip Tahtakale Kartallarıspor’un soyunma odasının olduğu bölgeye gelen taraftarların konuk ekibin oyuncularıdan takım kaptanı Sercan Ek’e saldırı teşebbüsünde bulunduğu öğrenilirken, mücadelenin ikinci devresi yaşanan gergin anlar nedeni ile 20 dakika gecikmeli start aldı. Seyircisiz oynanması gereken mücadelenin seyircili olarak başlatıldığını ve karşılaşmanın hakemi Berkey Urlu,Recep Eren Akgün ve Muhammed Enes Batur hakem üçlüsü  gerekli önlemler alınmadığı halde maçı oynatmakta ev sahibi takımın oyuncusunun abisi olduğu öğrenilen şahsın türbine alınmasında ısrarcı olduğunu ifade eden Tahtakale Kartalları Kulüp Başkanı Yılmaz Canpolat konu ile ilgili açıklama yaparken, İASKF Başkanı Ali Düşemez ve Futbol İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür’e “Bu maç şimdi ne olacak. Gerekenlerin yapılmasını istiyoruz” şeklinde sitemde bulundu.

Tahtalale Kartalları Kulüp Başkanı Yılmaz Canpolat yaptığı  açıklamada ise, “İstanbul 2. Amatör Lig 2.Grupta 8.hafta sonunda oynanan Gümüşyaka-Tahtakale Kartalları spor müsabakasında TFF’nin Koronovirus tedbirleri kapsamında seyircisiz oynanması gereken maç seyircili başlayıp, ilk 45 dakikanın bitiminde Gümüşyaka taraftarının sahaya inip takım kaptanımız Sercan Ek’e saldırıp diger futbolcularını darp etmesi ile sonuçlanmıştır. 1-0 önde kapattığımız ilkyarı olayların devamında Tahtakale Kartallarıspor futbolcuları korku ve tehditler karşısında sahaya çıkmak istememesine rağmen maçın orta hakeminin maçı oynatma isteği ile ikinci yarıya mecburi olarak 20 dakika gecikmeli devam edilmiştir.Bu olayların neticesinde futbolcularımız ağlayarak, korkarak oynamak istemediği ayaklarının korkudan titrediğini söylemiştir. Gözlemci ile yaptığımız konuşmalar sonuç vermeyip takımımız ikinci yarıya korku, tehdit ve sindirilerek çıkmış, korku ve baskı sonuçu 1-0 önde görüştüğümüz maçıta 3-2 mağlup olmuştur. Bizim için skordan çok TFF’nin talimatında seyircisiz oynanacağı bildirilen maçta taraftarların sahaya girip  futbolcularımızı darp etmelerini kabul etmiyor, gereğinin yapılmasını arz ediyoruz.