Sarıyer’de dev spor çalıştayı  

Başta futbol ve voleybol olmak üzere birçok branşta spor faaliyetleri yürütülen Sarıyer’de, spor kulüplerinin sorunlarının ve kalıcı başarılar elde etmek için atılacak adımların konuşulacağı spor çalıştayı düzenlenecek.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç öncülüğünde düzenlenecek olan spor çalıştayına; tüm profesyonel ve amatör spor kulüp yöneticileri ile spor camiasının önde gelen isimlerinin katılması bekleniyor.

“BAŞARI GÜNLÜK KARARLAR İLE GELMEZ, SİSTEM GEREK”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Sarıyer Spor Kulübü’nün başarılı olması için ve mevcut sorunların çözüme kavuşması konusunda bir çalıştay yapacağız. Herkes orada düşüncelerini ifade edecek. Sonuç itibariyle çalıştayda bir yol haritası belirlenecek ve o yolda yürümemiz gerekiyor. Çünkü başarı günlük kararlar ve planlamalarla gelmez. Gelse bile kalıcı olmaz. Mutlaka bir sistem gerek” dedi.

“ÇALIŞTAYDA SADECE SPOR KONUŞULACAK”

“Yeni dönemde Sarıyer Kalkınma Eylem Planı’nı güncelliyoruz” diyen Genç, “Bu kapsamda düzenleyeceğimiz çalıştayda sadece spor konuşulacak. Amatör spor kulüpleri de yer alsın. Ayrıca büyük camialardan destek isteyelim. Kimi çağırırsak gelir ancak bunun için somut çalışmalar görmek isterler. Dönem artık planlama dönemi. Kurumlardan sponsorluk alabilmek için her türlü hazırlığınızı belirtmek gerekiyor. Biz de çalıştayımızda bunları konuşacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sarıyer Postası