Sarıyer Corona testinden geçti  

Sarıyer Spor Kulübü, TFF’nin aldığı karar doğrultusunda 12, 13 ve 14 Haziran’da başlaması planlanan sezon öncesi teknik ekip, futbolcular ve kulüp çalışanlarına Covid-19 testi yaptırdı.

Dünya genelinde ve ülkemizdeki bazı takımların teknik heyeti ile futbolcularında corona virüs testi pozitif çıktı. Sarıyer Spor Kulübü de olası bir vakaya karşı test yaptırdı. Sonuçlarda herhangi bir pozitif vakaya rastlanması durumunda hasta olan kişi hemen tedavi altına alınacak.

SONUÇLARA GÖRE YOL HARİTASI BELİRLENECEK

Salgın nedeniyle çalışmalarına bir süre ara veren lacivert beyazlı ekip, gruplar halinde kulüp binasında bir araya geldi. Alınan önlemler çerçevesinde Sarıyer İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden gelen ekipler, 3’er gruplar halinde oyunculara, teknik heyete ve kulüp corona virüsü testi yaptı. Testin ardından ekipler tarafından Covid-19 salgınına karşı alınması gereken tedbirler hakkında bilgilendirme yapıldı. Beyaz Martı, test sonuçlarına göre antrenmanlara başlayacak.

LİSTEDE OLMAYANLARA TEST YOK

Sarıyer İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri önceden tespit edilen 54 kişilik listeye göre testler yaptı. Listede olmayanlara corona virüs testi yapılmazken, şehir dışında bulunan Teknik Direktör Ekrem Al ve bazı futbolcular bulundukları illerde test yaptıracak.

GEREKİRSE YİNE TEST YAPTIRACAĞIZ”

Konuyla ilgili Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na açıklamalarda bulunan Kulüp Müdürü Şeref Ayer, “TFF’nin liglerin başlaması ile ilgili açıklamasının ardından Sarıyer Spor Kulübü olarak antrenmanlara başlamadan önce aldığımız karar doğrultusunda teknik heyet, futbolcu ve kulüp çalışanlarına corona virüs testi yaptırıyoruz. Test sonuçlarına göre yol haritamızı belirleyeceğiz. Çalışmalarımızı sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde sürdüreceğiz. Eğer gerekirse daha sonra ki süreçte yine test yaptıracağız. Yaptırdığımız testler en geç 2 gün içerisinde belli olacak. Allah korusun kötü bir sonuç ortaya çıkarsa hasta olan kişinin tedavisine başlanacak” ifadelerini kullandı.

“ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ”

Sarıyer Kaptanı Adem Koçak ise, “Öncelikle özveriyle çalışan tüm sağlık çalışanlarına ve yaşananlarla ilgili siz basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Zor bir süreçten geçiyoruz. Biz futbolcular için de kolay bir durum değil. 2 aydır futboldan uzağız. Daha önce bu kadar uzun bir süre spordan ayrı kalmamıştım. Evlerimizde antrenman yapıyoruz ancak bir yere kadar. İnşallah bir an önce bu salgından kurtuluruz. Taraftarlarımızın bizden yüksek beklentileri olduğunun farkındayız. Boş zamanımda çok düşünme zamanım oldu. Artık futbol hayatımın sonlarına geliyorum. İnanıyorum ki hem bu büyük camia için hem de kariyerim için bir şampiyonluk ile veda edeceğim. İnşallah o hedefe ulaşacağız” diye konuştu.

Kaynak: Sarıyer Postası