Megasaray Tenis Akademi, “Sporculara desteğimiz devam edecek”    

Antalya Belek’te, Megasaray Otel bünyesinde hizmet veren Megasaray Tenis Akademi (MTA), Genç yetenekli sporculara verdiği desteğe bir yenisini ekledi. Sosyal medyadaki duygusal paylaşımına duyarsız kalamadığı Cezayirli Tenisçi Ines Ibbou’ya sponsor oldu.

 Geçtiğimiz günlerde Dünya tenisinin bir numarası Novak Djokovic’in, koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası yaptığı “Üst sıralarda yer alan tenisçiler, alt sıralarda yer alanlara maddi destekte bulunmalı” şeklindeki sözleri tartışma konusu olmuş, Roland Garros Avusturya açık finalisti, Dünya 3 numarası tenisçi Dominic Thiem, bu öneriye karşı çıkmıştı. Tenis sporcularının alt sıralarda olsalar bile maça çıkmazlarsa aç kalmayacaklarını savunan Thiem, onun yerine yardıma muhtaç olan insanlara ya da kuruluşlara destek vermeyi tercih edeceğini söylemişti.

Bunun üzerine, Dünya sıralamasında 620. Sırada yer alan Cezayirli Tenisçi Ines Ibou, sosyal medya hesabından Thiem’e Afrika’daki  tenisçilerin, özellikle de kadın tenisçilerin yaşadığı zorlukları anlattığı bir video ile yanıt verdi.

“Benim doğduğum gibi ülkelerde başarılı bir kadın sporcu olmak çok zor. Ailemin gösterdiği fedakarlıklar sayesinde rüyalarımın peşinden gidebildim. 14 yaşında dünyanın en önemli tenisçilerinden biri olmayı başardım. Gençler kategorisinde 1 numaraya kadar yükseldim. Cezayir’de dev sponsor firmalar yer almıyor.

Bazı yerel şirketlerden sponsorluk alabiliyoruz. Bana değer veren insanların yardımları sayesinde rüyamın peşinden koşmaya devam ettim.”  şeklindeki etkileyici açıklamalarda bulunduğu videoya Serena Willliams, Nick Kyrgios  gibi yıldızlardan da destek yağdı. Ibbou’nun hayat hikayesini içeren bu mesaja MTA ( Megasaray Tenis Akademi) yöneticileri duyarsız kalamadı.

Megasaray Tenis Akademi ; “Türk milleti olarak desteklenmeye ihtiyacı olup yardım çağrısı yapan herkese elimizden geldiğince yardım yapma yükümlülüğümüz olduğunu hissediyoruz.” açıklamasında bulundu.