DOLAR 32,9627
EURO 35,8141
ALTIN 2.559,15
BIST 11.024,33
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu
İstanbul
30°C
Az Bulutlu
Cum 32°C
Cts 32°C
Paz 32°C
Pts 33°C

Kros Türkiye Şampiyonası Adana’da gerçekleştirildi

Kros Türkiye Şampiyonası Adana’da gerçekleştirildi
13.02.2016
A+
A-

 

Atletizm Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan “Okullararası Yıldız ve Gençler Türkiye Şampiyonası”   Adana’da gerçekleştirildi.

İsmet Atlı Güreş Eğitim Merkezi yanı Yaşar Kemal Kros Parkuru’nda  yapılan “Okullararası Yıldız ve Gençler Türkiye Şampiyonası” na  2 bin metre yıldız kızlarda Isparta Ticaret Odası Mustafa Gözütok, 3 bin metre yıldız erkeklerde Kars Halitpaşa Ortaokulu, 3 bin metre kızlarda Eskişehir Özel Atayurt Ortaokulu, 5 bin metre genç erkeklerde ise takım halinde Erzurum Aziziye Adnan Menderes Anadolu Lisesi şampiyonluğu elde ettiler.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Halit Yılmazel, İsmet Atlı Güreş Eğitim Merkezi yanı Yaşar Kemal Kros parkurunda  yarışmanın aksamadan düzenli yapılması için gerekli önlemleri aldıklarını, konuk ekiplerin tüm sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini söyledi.

Yarışma boyunca sporcu, hakem, antrenör ve yöneticilere İl Spor Müdürlüğü tarafından ücretsiz çay, su ,kahve,makarna ve tatlı  ikramı yapıldı.

Bu arada, dereceye giren sporcu ve kulüplere ödüllerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube  Müdürü Halit Yılmazel, Yüreğir Ekrem Ulu, Merkez Hakem Kurulu (MHK) Üyesi Şükrü Onat  Atletizm Federasyonu Adana İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur , Spor Servisi Şefi ve okulların Beden Eğitimi Öğretmenleri ile antrenörler verdiler,

Müsabakalar sonunda dereceye giren ferdi ve okul takımları şöyle:

3 bin metre genç kızlar: Semra Karaaslan (Muş), Pınar Demirtaş (Eskişehir), Emine Akbingöl (Muş), Latife Güneş (Erzurum)

5 bin metre genç erkekler:Ömer Öti (Erzurum), Ramazan Barbaros (Eskişehir), Abdurranhman Gedikluoğlu (İzmir), Nurkan Dağtekin (Ağrı)

2 bin metre yıldız kızlar: Urkuş Işık (Kırşehir), Hacer Yılmaz (Kütahya) Meryemana Doğanay (Konya), Nurgül Uçkun (Isparta)

3 bin metre yıldız erkekler: Azat Karasu (Bursa), Abdulbaki Entereli (Van), Abdullah Yıldız (Tekirdağ), Emre Kara (Hatay-Kırıkhan)

-TAKIM SIRALAMASI-

3 bin metre genç kızlar: Eskişehir Özel Atayurt Okulları, Muş Spor Lisesi, Konya Meram Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ağrı Öğretmen Nurgül Geltuna

5 bin metre genç erkekler: Erzurum Aziziye Adnan Menderes Anadolu Lisesi, Muş Spor Lisesi, Ağrı Güzelsanatlar ve Spor Lisesi, Gümüşhane Kanuni Teknik Anadolu Lisesi

2 bin metre yıldız kızlar: Isparta  Şehit Mustafa Gözütok Ortaokulu), Kayseri Şehit Aziz Özkan Ortaokulu, Batman İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Ortaokulu, Isparta  Sidre 2000 Ortaokulu

3 bin metre yıldız erkekler: Kars Halil Paşa Ortaokulu, Hatay Kırıkhan Yatılı Bölge Okulu, Ağrı Alparslan Ortaokulu, İstanbul Sultanbeyli Mevlana Ortaokulu

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.