Kocaelili Ümit judocular liderliğini korudu

Kilis’te devam eden Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’nda körfezli judocular, 5 altın, 3 gümüş ve 4 bronz madalya ile ilk sıradaki yerini kaptırmadı.

Spor Toto 2020 Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’nın ikinci gününde Kocaelili judocular 5 altın, 3 gümüş ve 4 bronz madalya ile ilk sıradaki yerini korudu.  Bir altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya ile Konya ili ikinci sırada yer alırken, üçüncü sırayı 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan Ankara aldı.

Beşevler Spor Salonu’nda devam eden şampiyonanın açılış töreninde konuşan Kilis Valisi Recep Soytürk, öncelikli olarak Elazığ’da yaşanan deprem felaketinde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilediğini ifade ederek, “Kilis’imiz tarih kokan bir şehrimiz. Kilisliler her zaman misafirine önem verir ve onları kucaklar. Sizlere maçlarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Kilis Belediye Başkanı Av. Mehmet Abdi Bulut, “Sizleri burada görmek ve konuk etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sizleri bizim gönül elçilerimiz olun ve gittiğiniz illerde Kilis’in güzelliklerini ve konuk severliliğini anlatın. Güzel anılarla dönmenizi ve müsabakalarda başarılarınızı diliyorum” diye konuştu.

Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, konuşmasına Elazığ’da yaşanan depremde hayatlarını kaybedenlerin acısını camia olarak paylaştıklarını ifade ederek, “Bu şampiyonanın kusursuz organize edilmesinde emeği geçen başta Sayın Valimize, Belediye Başkanımız ile spor teşkilatımızın il temsilcisine teşekkürlerimizi sunuyor, federasyon olarak gerçekleştirilecek organizasyonlarda Kilis’in ayrı bir yeri olacaktır” sözlerini tamamladı.

Kilis GSİ Müdürü Remzi Arkatlı, “Yeni yapılan spor salonunda böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmamız bizlere heyecan verdi ve bunun gibi şampiyonaları yapabileceğimize olan inancımızı pekiştirdi” dedi.

Daha sonra Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, Vali Soytürk’e, Belediye Başkanı Bulut’a, GSİ Müdürü Arkatlı’ya, Belediye Başkan Yardımcısı Erkmen’e, Kilis GSİ Şube Müdürü Öner Ökkeş Buldum’a, Kilis İl Temsilcimiz Bayram Yabancı’ya plaket takdim etti.

İkinci gün müsabakaları sonunda dereceye girenler şöyle belirlendi:

Kadınlar:

52 Kg: 1.Buketnur Karabulut (Kocaeli), 2. Elif Ağar (Konya), 3. Elçin Fener (Samsun), 3. Meryem İclal Arslan (Konya).

57 Kg: 1. Ayşenur Budak (Kocaeli), 2. Şilan Bitgin (Manisa), 3. Tuğba Yılmaz (Manisa), 3. Gülşen Şimşek (Antalya).

63 Kg: 1. Hatice Vandemir (İstanbul), 2. Sümeyye Kaya (Manisa), 3. Sıla Korkmaz (Balıkesir), 3. Ayşenur Karadağ (Rize).

Erkekler:

66 Kg: 1. Hidayet Adıyaman (Kocaeli), 2. Erman Gürgen (Kocaeli), 3. Emre Karaduman (Kocaeli), 3. Abdullah Kadir Koca (Ankara).

73 Kg: 1. Metehan Bayraktar (Ankara), 2. Hikmet Talha Ilgaz (Ankara), 3. Süleyman Kabakçı (Konya), 3. Fırat Çelebi (Samsun).

Şampiyonanın son gününde bugün kadınlar; 70 ve +70, erkekler 81, 90 ve +90 kilo karşılaşmaları yapılacak.