Koç Fest Sivas Şampiyonları belli oldu

Koç Fest’in dördüncü durağı Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde düzenlenen Türkiye Spor Tırmanışı Şampiyonası ile Hentbol 1. Lig müsabakalarında şampiyonlar belli oldu.

Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nın 2015 şampiyonları belli olmaya devam ediyor. Koç Holding’in düzenlediği Türkiye’nin en geniş katılımlı gençlik festivali Koç Fest’in dördüncü durağı olan CumhuriyetÜniversitesi, Hentbol 1. Lig müsabakaları ve Türkiye Okçuluk Şampiyonası’nda üniversiteli sporcuların kıyasıya rekabetine sahne oldu.

Akdeniz Üniversitesi, Spor Tırmanışı’nda zirveye çıktı

Türkiye Spor Tırmanışı Şampiyonası kadınlarda rakiplerine açık ara fark atan Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ilk üç sırayı kendi aralarında paylaştı. Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinden Sevda Geyik birincilik kürsüsüne çıkarken, İpek Arslan ikinci, Tuana Öktem ise üçüncü oldu. Erkekler yarışında ise geçen yılın şampiyonu Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Ali Şen, bu yıl da birinciliği kimseye kaptırmadı. Çukurova Üniversitesi’nden Yahya Koç topladığı puanlarla ikinci olurken, Sabancı Üniversitesi öğrencisi İsmail Dorukan Gülmez de üçüncülük kürsüsüne çıktı.

Hentbol 1. Lig müsabakalarında şampiyonlar belli oldu

Sivas’ta sporseverler Türkiye Spor Tırmanışının yanı sıra Hentbol 1 Lig müsabakaları heyecanına da tanık oldu. Koç Topluluğu Şirketleri’nden Aygaz’ın Mogaz markasıyla destek verdiği Beşiktaş Mogaz Hentbol takımı oyuncularından Ivan Nincevic ve Ercan Aşıkoğlu da Koç Fest Türkiye Üniversite Spor Oyunları kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile Konya Selçuk Üniversitesi arasında oynanan Erkekler Hentbol 1.Lig müsabakasını tribünden takip etti. Müsabakalar sonucunda Adana Çukurova Üniversitesi namağlup şampiyon olurken, Konya Selçuk Üniversitesi ikinci, Boğaziçi Üniversitesi ise üçüncü oldu. Kadınlar müsabakalarında da şampiyon yine namağlup unvanı ile kupaya uzandı. Çukurova Üniversitesi’ni 37-15, Hacettepe Üniversitesi’ni 30-23, Mersin Üniversitesi’ni 39-9 ve son müsabakasında Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni 38-32 mağlup eden Aksaray Üniversitesi kadın hentbol takımı 4’te 4 yaparak şampiyon olurken, Hacettepe Üniversitesi ikinci, Doğu Akdeniz Üniversitesi ise üçüncü oldu.

​Koç Fest, Sivas’tan sonra sırasıyla Gaziantep, Antalya’da devam etti. 5 bin sporcunun mücadelesine sahne olacak büyük finaller ise Isparta’da gerçekleşiyor.ukurova+universitesi