Kim gelmiş kim gitmiş ne önemi var ki  

Wushu sporu yeniden canlanıp hayat bulması ve aktif olarak wushu kungfu tabanına hitap edebilmesi için sistemi komple değiştirmek için mücadele edilmesi gerekmektedir.

Yazan: Kemal Yolcu

Yarını hesaplamadıkça ne diye uğraşıyoruz ki. Arkadaşlar ve sayın antrenörlerimiz boşuna sen ben muhabbetine girmeyelim derim, yanlışlıklar var, dünde yapıldı, bu günde yapıldığı doğrudur. Şuanki durum yok olmamak için birlik beraberlik günüdür, mevcut sistem çökmüştür.

Wushu sporu yeniden canlanıp hayat bulması ve aktif olarak wushu kungfu tabanına hitap edebilmesi için sistemi komple değiştirmek için mücadele edilmesi gerekmektedir.

Spor evrensel bir dildir, bunu nasıl kullanacağına sen karar vere bilirsin, ancak unutulmamalı ki, uluslararası arenada inandığın değerleri yüceltmelisin. İnsanları kazana bilmelisin, bu inancının gereğidir, Dünyada ki uygulama tüm kıta federasyonlarını bağlar, burada asıl olan ise, ne yaptığını bilmemek ve bilmeden yapılan hataların ceremesini değerlere yüklemek sizi haklı çıkarmaz. O nedenle kimseyi salak yerine koyup kendinizi inandırdığınız gibi herkesinde inanmasını beklemek çok da etik değil.

Sistem değişmediği sürece kimin geldiği veya gittiği önemli değil, bugünkü mevcut durum kişisel yönetim şeklidir, kurullarda kimin olduğunun önemi yoktur, bugün önümüzdeki, şampiyonalara gidecek takım bile aslında bellidir ve sadece yapılan maçlar süreci uzatmak ve delege toplamak için iyi bir süreçtir. Wushu da yönetimden başlayarak değişiklikler olmadıkça ve bu değişiklikler ile yetkileri bölgelere dağıtmadıkça, federasyon kulüpleri kurmak ve kapatmak işletmekden vazgeçip, asli görevi milli takımı ve tabanı güçlendirme işlerini ve tanıtım faaliyetlerini adil bir şekilde yapmadıkça uğraşlar beyhude.

Ulusal ve uluslararası faaliyetleri ülke başarısı yanında uluslararası arenada da etkin olmak için kullanmadıkça, yıllık faaliyetleri iyi koordine edip, il bölge ve Türkiye şampiyonaları, bölgeler arası şampiyonalar, kulüpler arası şampiyonalar yanında lig ve profesyonel organizasyonlar yapılmadıkça, kim gelmiş kim gitmiş ne önemi var ki.