İkitellispor futbol okulu çalışmalarına başladı

Küçükçekmece İkitelli spor Futbol Okulu Çalışmaları Koronavirüs önlemleri kapsamında kaldığı yerden devam ediyor.

Haber: Yılmaz Aktepe

Son yıllarda aldığı başarılara ve altyapısında yetiştirdiği yetenekli oyuncularla önemli marka değerlerinden biri olan Küçükçekmece İkitelli spor, 15 Ağustos’tan itibaren futbol okulu çalışmalarına başladı.

İkitelli spor yenilenen zemin ile haftanın belli günlerine bölünen tesislerinde yapılan antrenmanlardan önce geleceğin futbol yıldızlarının ateşleri ölçülerek alt yapı sorumluları tarafından kayıt altına alınıyor.  İkitelli spor futbol okuluna katılan sporcuların aileleri ise, sağlık yönüne önem verilmesinden dolayı oldukça memnun olduklarını ifade ediyor.

İkitelli spor kulübü Genel Koordinatörü Ali Ayyıldız, futbol okulunda 120 öğrencinin süren temel futbol eğitimine başarıyla devam ettiklerini belirterek, “ Bu süreçte öğrencilerimiz ayrıca futbol oyun kurallarını öğrenmiş, sporcu beslenmesi, saha içi ve saha dışı iletişim konularında uygulamalı olarak bilgilendirilmiştir.

İkitelli spor kulübü Genel Koordinatörü Ali Ayyıldız yönetiminde Erkut Erkan, Harun Kulsuz ve Gökhan Ayyıldız hocaları nezaretinde yaptırdıkları idmanlarda futbolun inceliklerini öğrenen miniklerin hırsları görülmeye değer. Futbol okuluna müracaat ve katılanların sayısı günden güne çoğalırken bir taraftan da kulüp tarafından koronavirüs’e karşı alınan önlemler dikkatlerden kaçmıyor.