UA-80077055-1
DOLAR 8,5345
EURO 10,0631
ALTIN 481,34
BIST 1.418
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
27°C
Parçalı Bulutlu
Cum 26°C
Cts 29°C
Paz 26°C
Pts 31°C

İBB Spor Kulübü 22 Sporcu ile Tokyo’da

İBB Spor Kulübü 22 Sporcu ile Tokyo’da
15.07.2021
11.282
A+
A-

Amatör sporların lokomotifi İstanbul BBSK’nın 22 sporcusu, Tokyo Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek. Sporcularımız; Taekwondo, Güreş, Judo, Karate, Badminton, Atletizm, Para Yüzme, Para Okçuluk ve Para Taekwondo branşlarında madalya mücadelesi verecek.

19 branşta 3 bin 532 lisanslı sporcusu ile Türkiye’nin en büyük spor kulübü olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (İstanbul BBSK), Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na 22 sporcusunu gönderiyor.

Kurulduğu 2000 yılından bu yana, 5 kez Olimpiyat Oyunları’na sporcu gönderen İstanbul BBSK, ülkemize 4 altın, 5 gümüş, 6 bronz olmak üzere toplam 15 madalya kazandırdı. 2016 Rio Olimpiyatları’nda Türkiye’nin kazandığı 8 madalyanın 5’i İstanbul BBSK sporcularından geldi.

İstanbul BBSK, Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ise 14 olimpik, 8 paralimpik olmak üzere 9 farklı branşta 22 sporcu gönderiyor. 23 Temmuz’da başlayacak olan oyunlarda ülkemizi temsil edecek sporcularımız şöyle:

Güreş: Kerem Kamal (Grekoromen 60 Kg), Cenk İldem (Grekoromen 97 Kg), Osman Göçen (Serbest 86 Kg)

Judo: Mihraç Akkuş (-60 Kg), Vedat Albayrak (-81 Kg), Mihael Zgank (-90 Kg)

Taekwondo: Nur Tatar (-67 Kg), Nafia Kuş (+67 Kg), Hakan Reçber (-68 Kg)

Karate: Serap Özçelik Arapoğlu (-55 Kg), Meltem Hocaoğlu Akyol (+61 Kg), Uğur Aktaş (+75 Kg)

Badminton: Neslihan Yiğit (Tekler)

Atletizm: Ertan Özkan (4x100m Bayrak)

Para Yüzme: Elif İldem (S1), Koral Berkin Kutlu (S5), Beytullah Eroğlu (S5)

Para Okçuluk: Yağmur Şengül (Klasik Yay), Bülent Korkmaz (Makaralı Yay), Özgür Özen (Klasik Yay),   Sadık Savaş (Klasik Yay)

Para Taekwondo: Mehmet Vasıf Yakut (+75 Kg)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.