Güreşte zaferin yıldönümü  

Tarihler 17 Ağustos 2016’yı gösterdiğinde Türk Güreşi yeni bir tarih yazmıştı. Rio 2016 Olimpiyatlarında Taha Akgül altın, Rıza Kayaalp ve Selim Yaşar gümüş, Cenk İldem ile Soner Demirtaş’ta Bronz madalya kazanmışlardı.

Tarihler 17 Ağustos 2016’yı gösterdiğinde Türk Güreşi yeni bir tarih yazmıştı. Yaz Olimpiyat Oyunlarında Türkiye’nin aldığı toplam 8 madalyanın beşi güreşten gelmişti. Rio’da düzenlenen Olimpiyatlara güreşçilerimiz 14 sporcuyla katılmıştı. Minderin aslanları minderi rakiplerine dar etmiş ve 5 madalya kazanarak tarihi bir başarı elde etmişlerdi. Türk sporunun lokomotifi olan güreş yine dünyanın en büyük organizasyonundan alnımızın akı ile ve tarihi bir başarı ile ayrılmıştı.
Zorlu Olimpiyatlarda Taha Akgül altın, Rıza Kayaalp ve Selim Yaşar gümüş, Cenk İldem ile Soner Demirtaş’ta Bronz madalya kazanmışlardı. Eğer pandemi süreci yaşanmamış olsaydı, bugünlerde aynı zafer haberleri Tokyo’dan gelecekti. Rio’da göğsümüzü kabartan, Türk bayrağını göndere çeken, İstiklal marşımızı adeta tüm dünyaya ezberleten yiğit güreşçilerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz. O günden bugüne gecesini gündüzüne katarak Türk güreşi için emek veren Başta Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve bu başarıda emeği olan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Şimdi, Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu önderliğinde yeni başarılara yelken açma, önümüzdeki yıl Tokyo’da yeni zaferler kazanıp, İstiklal marşımızı okutup, bayrağımızı göndere çektirme zamanı.