UA-80077055-1
DOLAR 13,4726
EURO 15,2894
ALTIN 793,64
BIST 2.011,16
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 2°C
Karla Karışık Yağmurlu
İstanbul
2°C
Karla Karışık Yağmurlu
Pts 2°C
Sal 3°C
Çar 4°C
Per 6°C

Göç Mağduru Sporcular

Göç Mağduru Sporcular

Amerika ve Avrupa ülkerine yasadışı yollardan gitmek isteyen göçmenler içerisinde sporcular da var. Avrupa ve Amerika’daki spor kulüplerinin kadrolarında bulunan çok sayıdaki yabancı kökenli sporcu, göçmen sporcular için bir umut kaynağı.

Ancak bu kulüplerin sporcusu olmak için ülkeye yasadışı yollardan girmeyi denemek, çoğu zaman başarısız olabiliyor. Yasal veya yasadışı yollarla bu ülkelere girmeyi başaran göçmen sporcuların büyük bir çoğunluğu ise umduğunu bulamıyor. Hiç bilmediği ağır işlerde çalışanlar olduğu gibi sokak köşelerinde sefil bir hayat yaşayarak, önceki hayatlarını arar hale geliyorlar.

Avrupa ülkeleri, 40 yılı aşkın bir süredir önemli nüfus sorunları yaşıyor. Nüfus artışının durma noktasına geldiği ülkeler var Avrupa’da. Giderek daha yaşlı bir nüfusa sahip olmaları, bu ülkeler için potansiyel bir tehlike. Üretimin Asya ülkelerine kayması sonucu mevcut genç nüfus, büyük oranda işsizlik sıkıntısı yaşıyor. İspanya, Portekiz ve Yunanistan’da işsizlik oranları geçen yıl yüzde 40’lara ulaştı. İşsizliğin bir sebebinin de göçmen nüfus olduğu düşünülüyor. Bu durum Avrupa ülkelerinde ırkçılığı tetikliyor. Kendi milletinin işsiz kalacağı ve ırkçılığın artacağı endişesiyle Avrupa ülkeleri, yeni bir göç almak istemiyor. Afrika, Ortadoğu ve Uzakdoğu ülkelerinden gelen düzensiz göçe kapılarını kapatmış durumda.

gocmen sporcular 1

Hep Aynı Oyunu Tezgâhladılar

Sanayi devriminden sonra Avrupa ve Amerika’da artan refah düzeyi, yoksul ülkelerdeki insanların rüyalarını süslüyor. Oysa bin yıl önce, Ortadoğu ülkelerinin zenginlikleri, fakir Avrupalıların rüyalarını süslüyordu. Bu zenginlikleri ele geçirmek için, Anadolu ve Ortadoğu’ya defalarca haçlı ordusuyla saldırdılar. Bu saldırılardan her seferinde ağır kayıplarla geri dönmelerine rağmen, ellerini hiç bir zaman Ortadoğu’nun üzerinden çekmediler. Türlü oyunlarla bu ülkelerdeki petrol kaynaklarının sahibi haline geldiler. Bu oyunları bozmak isteyen ülkeleri çeşitli bahanelerle enkaz yığını haline getirdiler. Evsiz, işsiz ve aç kalan milyonlarca insan yurdunu terk etmek zorunda kaldı.

Afrika’nın yeraltı ve yer üstü zenginliklerini sömürdüler. Bu ülkelerin insanlarını köle olarak bin bir eziyetle kendi ülkelerinde çalıştırdılar. Avrupa ve Amerika bugünkü refah düzeyini, Afrika ve Ortadoğu’nun mazlum insanlarına borçludur. İlahi adalet olsa gerek, mazlum insanların kanları ve gözyaşlarıyla edindikleri servetleri sosyal yapılarının bozulmasına sebep oldu. Evlenmediler, çoğalmadılar, sapkın yaşadılar, madde bağımlısı haline geldiler.

243516

Avrupa ve Amerika, Göçmen Sporcuların Merkezi Oldu

Uluslararası müsabakalarda Avrupa ülkelerini ve Amerika’yı temsil eden sporculara bir bakın. Hemen her spor dalında kendi vatandaşlarından çok daha fazla yabancı kökenli sporcuların forma giydiğini görürsünüz. Düşük nüfus artışı ve bozulan sosyal yapı, bu ülkeleri yabancı kökenli sporculardan faydalanmaya mecbur hale getiriyor. Şimdilik yerlerinden, yurtlarından ettikleri düzensiz göçmenleri kabul etmek istemeseler de yakın bir gelecekte bunların bir kısmından faydalanmak isteyeceklerdir. Bir türlü doymak bilmeyen, her defasında daha fazlasını isteyen batı zihniyeti son demlerini yaşıyor. Afrika ülkelerini fakir bırakarak ve Ortadoğu ülkelerini enkaz haline getirerek, arı kovanına çomak sokmuş oldular. Arı kovanına çomak sokarsan arı da seni sokar, bunun cezasını mutlaka çekeceklerdir.

Ortadoğu ülkelerinden başlayan büyük göç dalgasını Türkiye’de durdurmaya çalışsalar da, bu göçün nihai varış noktası Avrupa ülkeleridir. Gün gelir ki, Afrika ve Ortadoğu’nun mazlum insanları tek kurşun atmadan, göç yoluyla zalimlerin ülkelerini ele geçirirler. Hep birlikte bekleyip görelim.

Sağlık ve huzurla kalın.

YORUMLAR
  1. Avatar of Tuncay kurcektepe Tuncay kurcektepe dedi ki:

    Aynen öyle osman bey